Przegląd mediów

Zawodnicy z Jasła bili rekord Guinessa

Już po raz piąty w kopalni soli w Bochni odbył się Dwunastogodzinny Podziemny Bieg Sztafetowy. 200 m pod ziemią biegło 220 zawodników, w tym ekipa z Jasła.

Zawodnicy bili ustanowiony w ub.r. roku przez sztafetę reprezentującą ZTS Gamrat w Jaśle rekord Guinessa w kategorii „najdłuższy dystans pokonany w biegu sztafetowym pod ziemią”.

– Trasa Biegu prowadzi zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej kopalni soli – mówi Tomasz Ryncarz, rzecznik prasowy biegu. – W tegorocznym biegu wzięło udział 55 ekip z całej Polski oraz 1 sztafeta zagraniczna z Hannoveru (Niemcy).

Jasielski Gamrat reprezentowali: Waldemar Zabielski, Robert Fejklowicz, Leopold Jamro, Arkadiusz Wąsacz. Nie udało im się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu.

– Robiliśmy wszystko co było możliwe, ale po 8 godzinach jeden z naszych zawodników miał kontuzję kolana. Na samej końcówce sił zabrakło innemu naszemu zawodnikowi i sztafetę przez ostatnie dwie godziny musieliśmy kończyć we dwójkę, ja z Leszkiem Jamro, co odbiło się na końcowym wyniku – przyznaje Zabielski.

Najlepsza była sztafeta Meble KLER (Dobrodziej) – przebiegli 202,944 km, Ruch Dla Zdrowia Rzeszów – miejsce 28 Paczka z Dębicy -miejsce 30,a 46 – Gamrat Jasło – 138,579 km.

Nowiny 24,

Ewa Wawro

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x