r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

3 sposoby na zaoszczędzenie przy wyborze OC

Zgodnie z prawem do wykupienia ubezpieczenia OC jest zobowiązany każdy kierowca. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem takiej polisy, prawdopodobnie zauważyłeś już, że jej ceny mogą się bardzo różnić. Niezależnie jednak od tego, ile zapłacisz, zakres usług, które obejmuje OC zawsze pozostanie taki sam. Z tego względu warto zastanowić się, w jaki sposób zaoszczędzić na ubezpieczeniu. Podajemy Ci trzy sposoby, które z pewnością warto rozważyć.

3 sposoby na zaoszczędzenie przy wyborze OC
3 sposoby na zaoszczędzenie przy wyborze OC

1. Bezpieczna jazda sekretem najniższych składek

Długoletnie bezkolizyjne prowadzenie samochodu jest dla firmy ubezpieczeniowej przekonywającym argumentem do obniżenia składek OC. Już rok jazdy baz żadnych stłuczek może skutkować zmniejszeniem składki o średnio dziesięć procent (choć jest to indywidualna kwestia w każdej firmie oferującej ubezpieczenia komunikacyjne). Ryzyko z ubezpieczeniem takiego kierowcy jest niższe, dlatego ubezpieczyciel może znacznie obniżyć składkę.

Niestety zniżki z tytułu bezpiecznej jazdy są dostępne jedynie dla doświadczonych kierowców. Nie mogą na nie liczyć młode osoby ani kierowcy z kilkoma stłuczkami w ciągu ostatnich kilku lat. Nawet jeśli jesteś kierowcą, który przez długie lata jeździł bezpiecznie, kolizja na drodze automatycznie skutkuje zwiększeniem składki OC.

2. Połączenie kilku polis u jednego ubezpieczyciela

Sprawdzonym pomysłem, który pozwoli Ci znacznie obniżyć składki na ubezpieczenie OC, jest zakup kilku rodzajów polis u jednego ubezpieczyciela. Dzięki temu zazwyczaj możesz liczyć na atrakcyjne zniżki, oczywiście liczone odnoszenie do ceny jednego ubezpieczenia, a nie jako cały pakiet. Jeżeli wykupisz AC, assistance i OC w jednej firmie, ich łączny koszt z pewnością będzie niższy niż w przypadku zakupu każdej polisy osobno.

3. Porównywanie wielu ofert firm ubezpieczeniowych

Zakres ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam bez względu na to, jaka firma je oferuje. Nie istnieją jednak żadne ograniczenia cenowe, dlatego ubezpieczyciele mogą zażądać za polisę dowolną kwotę. Jeżeli więc zastanawiasz się, jak zyskać zniżki OC, logiczne wydaje się porównywanie co najmniej kilku, a najlepiej kilkudziesięciu ofert.

W internecie dostępnych jest wiele darmowych porównywarek ubezpieczeń OC, dzięki którym w krótkim czasie znajdziesz najatrakcyjniejszą, czyli najtańszą ofertę. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić polisę przez internet, telefon, czy bezpośrednio w biurze u agenta, nie skupiaj się na jednej firmie. Zapoznanie się z propozycjami konkurencji z pewnością będzie bardzo korzystne dla Twojego portfela.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x