Rozmaitości i ciekawostki

Absurd! W Czekaju łatają dziury błotem

Kuriozum w Czekaju. Absurdalna metoda łatania dziur w asfalcie, o której mówił na ostatniej sesji w powiecie radny Ryszard Bal.

Chciałem zapytać, kto to w powiecie opracował taką nową technologię łatania asfaltu błotem i kamieniami? – zaczął radny.

Bal mówił, że na wiosnę na drodze do miejscowości Czekaj został przeprowadzony remont nawierzchni. – Po dwóch tygodniach po łataniu, dziury znów zaczęły wypadać – chwalił fachowców Bal.

Teraz te wielkie dziury, pracownicy, którzy przyjechali, zasypali błotkiem z kamieniami. Dzisiaj, po dwóch czy trzech dniach po załataniu, błoto zrobiło się jak diabli, a kamienie fruwają jak przejeżdżają samochody – mówił Bal.

Radny nie krył swojego wzburzenia na metody pracy fachowców od dróg.

Nie wiem, kto taką technologię wynalazł, może to jest nowa technologia, wspominałem na komisji, że to może ekologiczna, żeby w asfalcie łatać błotem – mówił Bal. I dodał – proszę mi powiedzieć, kto to taką technologię wymyślił, może się akurat przyjmie.

Radni zwrócili się do zarządu powiatu o zakupienie masy asfaltowej do wypełnienia dziur w asfalcie na kilku innych odcinkach dróg w powiecie.
 
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zak
zak
2024 lat temu

Tak działa Pawluś,Sepioł,i reszta nieudaczników z PiS!

www
www
2024 lat temu

nareszcie coś pożytecznego zrobił Pan Radny Bal od czterech lat w swojej miejscowosci – gratulacje od mieszkańców

fds
fds
2024 lat temu

Rysiek ja cie szanuje. Niezależnie od tego co wójt Mariusz z tobą wyrabia. 3m sie.

Do zaka:
Sepioł to mądry chłop tylko ten PiS mu się na mózg rzucił.

porowizorka
porowizorka
2024 lat temu

Radny chyba wie, żecchyba lepiej z braku kasy załatać prowizoorycznie dziurę niż urwać na niej zawieszenie. Może wskazać w budżecie pieniądze na naprawę wszystkich dróg w tym i powiatowych, a nie tylko narzekać jak stara baba. Każdy, w tym i radny chciałby jeździć pięknymi samochodami , po równych drogach, mieć bujną czyprynę, niezależnie od wieku, skórę, furę i komórę. Rzeczywistość jest inna od pobożnych życzeń. :bigeek:

byle do wyborów
byle do wyborów
2024 lat temu

Od 30-tu lat nieustannie stosowana tylko w Jaśle na zimno emulsyjna metoda łatania dziur w jezdniach.Bez czyszczenia ubytków w jezdniach,w błoto pod ciśnieniem leje się emulsje wodnoasfaltową z komponentem mieszającym wodę z asfaltem,po czym zasypuje się wierzch grysem.Jeżdzenie samochodami po pryskającym grysie,to metoda na wcześniejszą likwidację samochodów.Po tygodniu już niema znaku o jakiejkolwiek reperacji dróg.Interes się kręci.Ponownie przyjeżdża ekipa i podobną metodą partoli robotę.

DAWID
DAWID
2024 lat temu

I ZNOWU WSZYSTKO WINA PiS-U 😆 POWINNI ICH WSZYSTKICH ZALADOWAC NA JAKIS GIGANTYCZNY STATEK I WYWIEZC NA BIEGUN POLNOCNY EWENTUALNIE AFRYKA

annnn
annnn
2024 lat temu

Wreszcie Rysiu się obudził, co robił przez 4 lata, obudziły go dziury jak jechał do domu?!!!

hehe
hehe
2024 lat temu

Same zalety! Ekologicznie, tanio, szybko:)

Beta
Beta
2024 lat temu

Do Dawida – a ty zabierz się razem z nimi; po co pisać takie kretyńskie komentarze.

do -byle do wyborów-
do -byle do wyborów-
2024 lat temu

Weź chłopie sprawę w swoje ręce, nie narzekaj jak zgorzkniały grzyb – znasz sie widać na wszystkim. Załóż firmę, kup sprzęt do reperacji dróg – wyjedziesz łatać dziury własnym pomysłem – natrzaskasz kasy i co ci bieda zrobi. Dodatkowo zaskarbisz sobie dozgonną wdzięczność mieszkanców Jasła, powiatu a może i dalej. Chyba, że znając się na wszystkim, nie znasz się na niczym wg powiedzenia: klej do wszystkiego – nic nie klei. A może jesteś tylko malkontentem i nic ci się nie podoba. Wyjedź zatem np. na Ukrainę. Tam zobaczysz takie drogi, że na kolanach będziesz wracał na ojcowiznę powiatową i miejską.:bigeek::lol:

odrobinę realizmu
odrobinę realizmu
2024 lat temu

Bardzo dużo zrozumieli wykonawcy bylejakości w zakresie łatania dziur w jezdniach.Ponadto ktoś na taką bylejakość pozwala i taką bylejakość odbiera.Kij wsadzony w mrowisko czyni dużo zamieszania,a żadnego pożytku.Nic na to nie poradzi nikt,że prawda tak mocno może uwierać.Z taką technologią łatania dróg rzeczywiście takie firmy nadają się do robót eksportowych na Ukrainie,bo już za zachodnią granicą zostałyby pogonione,a z kar umownych,to by się nie wygrzebały.Coż drobnozaściankowa metoda myślenia i załatwiania spraw na kartę rowerową jeszcze u niektórych długo będzie istnieć.Ale czy tak musi być?

kibic
kibic
2024 lat temu

łatać dzuiury bo 20 pażdziernika CZARDASZ opdejmuje na Czekaju KARPATY KROSNO W pucharze Polski

ixi
ixi
2024 lat temu

Polska jakosc – BYLEJAKOSC!

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x