r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Agregat prądotwórczy – zakup czy wynajem?

Własne, dodatkowe źródło zasilania przydaje się w wielu przypadkach i nieprzewidzianych sytuacjach życiowych. Najpopularniejszym, awaryjnym źródłem prądu są oczywiście agregaty prądotwórcze. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę producentów i dystrybutorów, oferujących zarówno sprzedaż, jak i wynajem agregatów. Podpowiadamy, które rozwiązanie w konkretnej sytuacji sprawdzi się lepiej.

Agregat prądotwórczy – zakup czy wynajem?
Agregat prądotwórczy – zakup czy wynajem?

Parametry agregatów prądotwórczych, takie jak moc, wielkość, ilość faz, pozwalają dobrać generator optymalnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Należy pamiętać, że agregat prądotwórczy do domu będzie cechować się innymi parametrami niż agregat na budowę. Generator prądotwórczy może okazać się niezastąpiony także w przypadku prowadzenia własnej firmy, świadczącej usługi związane z koniecznością zapewnienia dodatkowego źródła zasilania.

Zakup agregatu prądotwórczego

W sytuacjach, kiedy zapotrzebowanie na prąd z generatora będzie stałe, warto wyposażyć się w agregat prądotwórczy na własność. Własny prądotwórczy generator możemy zamontować w naszym domu lub firmie i wykorzystywać go jako zasilanie awaryjne w momencie przerw w dostawie energii elektrycznej czy w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba nagłego zwiększenia mocy instalacji elektrycznej. Zakup agregatu prądotwórczego wskazany jest również w sytuacjach, gdy zamierzamy świadczyć usługi budowlane, remontowe czy plenerowe (gastronomia, rozrywka, rekreacja) z wykorzystaniem urządzeń elektrycznych montowanych w różnych miejscach.

Wynajem agregatu

W przypadku tymczasowego zapotrzebowania na prąd o większej mocy znacznie lepszym rozwiązaniem będzie agregat prądotwórczy na wynajem. Przede wszystkim dlatego, że nie musimy martwić się o utrzymanie urządzenia po zakończeniu jego eksploatacji. Wynajmując agregat prądotwórczy na budowę, na czas prowadzenia robót budowlanych, możemy liczyć na korzystne warunki i możliwość przedłużenia wynajmu, jeśli niezbędne do wykonania prace się przedłużą. Z oferty firm świadczących wynajem agregatów możemy również skorzystać przy organizacji imprez plenerowych.

Jaki agregat kupić/wynająć?

Niezależnie od tego, czy potraktujemy agregat prądotwórczy jako stały element instalacji elektrycznej, czy jako zasilanie awaryjne, warto wybrać takie generator, który w pełni odpowie naszym indywidualnym oczekiwaniom. Pod uwagę należy wziąć m.in. zakres wykonywanych prac i moc uradzeń, które będą czerpały prąd z agregatu. Oczywiście, wszystkich zastosowań agregatu nie da się przewidzieć, gdyż często używamy go w zaskakujących i niespodziewanych momentach, dlatego warto wybrać urządzenie o szerokich możliwościach konfiguracyjnych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x