Rozmaitości i ciekawostki

Akcja letnia Związku Młodzieży Wiejskiej „Wici”

W tym roku w „Akcji Lato” zorganizowanej przez Podkarpacki Związek Młodzieży Wiejskiej „Wici” udział wzięło 850 dzieciaków. W tym 190 dzieci uczestniczyło półkoloniach w Małej i Niedźwiadzie (pow. ropczycki), reszta, czyli 660 osób spędziło wakacje na koloniach wyjazdowych do Bocheńca (woj. Świętokrzyskie), do Mrzeżyna i Sarbinowa oraz do Kołobrzegu – nad Bałtykiem, a także do Zakopanego.
Z powiatu jasielskiego w ZMW-owskich koloniach uczestniczyło 55 dzieci z wszystkich gmin, w tym najwięcej z gminy wiejskiej Jasło. Dzieci odpoczywały w Sarbinowie nad Bałtykiem – 10 osób, w Bocheńcu – 15 osób, w Zakopanem – 30 osób.

Kolonie zostały zorganizowane we współpracy Zarządu Krajowego ZMW i Zarządu Wojewódzkiego ZMW „Wici” w Rzeszowie z Podkarpacka Izbą Rolniczą oraz Krajową Radą Izb Rolniczych.
Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej kwalifikowały do wyjazdu dzieci, których przynamniej jedno z rodziców jest płatnikiem KRUS.

Akcję koordynował Arkadiusz Bęben – Wiceprezes Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego ZMW „Wici” w Rzeszowie. Zarząd Powiatowy ZMW w Jaśle reprezentowali Łukasz Kotulak i Przemysław Szychta.

Wnioski o wsparcie finansowe Akcji Letniej ZMW rozsyłaliśmy już od kwietnia 2009 r. – mówi Łukasz Kotulak – Przewodniczący Zarządu Powiatowego ZMW w Jaśle. Ostatecznie tegoroczną Akcję Letnią ZMW „Wici” współfinansowały Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Podkarpackie Kuratorium Oświaty Rzeszowie.

Serdecznie podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia kierujemy na ręce Podkarpackiego Wicekuratora Oświaty pana Antoniego Wydro, jak również Prezesa Podkarpackiej Izby Rolniczej pana Stanisława Barmana. Dziękujemy także panu Wikorowi Szmulewiczowi Prezesowi Krajowej Rady Izb rolniczych z siedzibą w Warszawie.
Dziękujemy wszystkim jasielskim wychowawcom, którzy w tym roku opiekowali się kolonistami, a w szczególności dziękujemy państwu Zofii i Januszowi Pruchnikom, pani Bożenie Majnik, Arkadiuszowi Majnik, Damianowi Dykas, Katarzynie Stukus, Wiolettcie Stępniak, Tomaszowi Stępniak, Krzysztofowi Czeluśniak, Rafałowi Kołodziej i Jerzymu Chmiel.

Przemysław Sychta

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lukas Kotulak
Lukas Kotulak
2024 lat temu

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim wychowawcom za zaangażowanie i pomoc w Akcji Letniej ZMW "Wici"

...
...
2024 lat temu

z tego co mnie się wydaje to nie pan Przemysław Szychta tylko Sychta chyba mały błąd literowy 🙂

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x