r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Baby shower inspiracje

Baby shower inspiracje

Oczekiwanie na narodziny dziecka jest niezwykłym czasem zarówno dla rodziców, jak i najbliższej rodziny. Jest bowiem okres skupiony wyłącznie na dziecku, a rodzice chcą celebrować każdy jego moment. Do celebracji takiej, niewątpliwie, zaliczana jest impreza baby shower.

Czym jest baby shower?

Baby shower jest przyjęciem na część oczekującej mamy dziecka, które w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Świętowanie narodzin dziecka, a także fakt rozpoczęcia roli matki miało już swoje początki u zarania dziejów. Wedyjski rytuał Seemantham, pochodzący za starożytnych Indii polegał wówczas na organizacji przyjęcia, podczas którego ciężarna kobieta była czczona i obdarowywana prezentami, owocami czy smakołykami, które miały pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Dzisiaj, przyjęcie to raczej kojarzone jest ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie takie uroczystości są popularne i niemalże każda przyszła mama ma swoją okazałą imprezę, w związku z baby boom. Istotną takiego przyjęcia jest obdarowanie matki i nienarodzonego dziecka prezentami i okazanie wsparcia w tym wyjątkowym czasie.

Kto powinien zorganizować baby shower?

Baby shower, co do zasady, organizowane jest dla kobiet przez kobiety. Mężczyźni nie biorą udziału w takim przyjęciu. Niemniej jednak coraz częściej zdarza się, że i płeć męska jest obecna na takiej celebracji. Natomiast organizacja przyjęcia pozostaje w gestii najbliższych osób, takich jak siostra, przyjaciółka, kuzynka, mama, krewna, a lista osób raczej obejmuje zazwyczaj najbliższe osoby z otoczenia przyszłej mamy.

Baby shower – na co warto postawić?

Samo zorganizowanie przyjęcia baby shower jest, niewątpliwie, pięknym wydarzeniem, które pozostanie na dłużej w pamięci gości i przyszłej mamy. Dlatego też, podczas takiej uroczystości nie powinno zabraknąć dekoracji, które wzbogacą to wydarzenie – i tutaj dosłownie wszystko jest dozwolone: wózki, misie, grzechotki, koce, balony, kwiaty, wszystko! W organizacji przyjęcia można pozwolić wyobraźni na odrobinę szaleństwa, aby niezapomniane było przyjęcie baby shower. Inspiracje mogą być naprawdę różne i wzorowane na wyjątkowych motywach.

Słodki stół – must have

Obowiązkową dekoracją będzie oczywiście słodki stół z pysznościami, aby goście mogli się zajadać tymi wszystkimi pysznościami.  Słodkości oczywiście powinny być stylizowane na wzór tej uroczystości. Oznacza to, że jeśli przyszła mama oczekuje chłopca, to śmiało można postawić na niebieskie babeczki z piłkarskim akcentem. Najważniejszym akcentem będzie tort – zatem wyobraźnia może tutaj dać pole do popisu. Ważne zapamiętania jest fakt, że przyjęcie to nie ma formalnego charakteru jak na przykład chrzest, dlatego też słodkie dekoracje nie muszą oddawać eleganckiego i sztywnego charakteru.

Girlanda

Girlanda świetnie się sprawdzi na baby shower – jest to dodatek na topie, który naprawdę świetnie się prezentuje i zrobi niesamowitą oprawę przyjęcia. Tutaj również można sugerować się płcią malucha, i tak też można wybrać odpowiedni motyw:

  • W przypadku chłopca – można postawić na elementy piłkarskie albo gwiazdy z rakietami czy samochodami. Świetnym rozwiązaniem będzie również wybór czegoś neutralnego jak np. motywy leśne,
  • W przypadku dziewczynki – motywy zwierzęce, kwiatowe będą jak najbardziej trafne

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mural
Mural
9 miesięcy temu

Thanks for sharing. The best way to meet a girl is any dating site. With the rise of the pandemic, it is now very difficult to find a serious relationship in person. Now a lot of people are sitting around and are afraid to approach each other. I can recommend mail order brides here see reviews where you can find the best women for all men. I’ve met a lot of very nice girls there. Cheers)

stefansvid22
stefansvid22
3 miesięcy temu
Reply to  Mural

Hi there, I truly appreciate you sharing this valuable information! I’m quite intrigued by the article authored by Mike Hickman, delving into the realm of Ukrainian free dating sites. I’m eager to hear your perspective on it. You can find the article here: https://datewise.org/ukrainian-dating-sites-free/ Do you think it’s worth the read? Your insights would mean a lot to me!

Raymond Lee
Raymond Lee
3 miesięcy temu

Wow, I really love your articles! Thanks for this great article. I also love to read articles about love and long-term relationships on the website safedateonline. Do you think it would be a good idea to make my own chocolates and take them on a date with a girl?

Jane Parker
Jane Parker
3 miesięcy temu

I absolutely adore your articles! Thank you for sharing such a fantastic piece. I also have a fondness for reading articles about love and long-term relationships on the website https://ukrainian-ladies.net/brazil-brides/. I wonder, do you think it’s a splendid idea to create my own chocolates and bring them along for a date with a girl?

Sarah Miller
Sarah Miller
3 miesięcy temu

Is a fantastic source for ideas. To broaden its appeal, it could feature a segment on Bulgarian brides’ unique customs during pregnancy, showcasing the cultural significance and rituals surrounding motherhood in Bulgaria, adding a cross-cultural dimension to the article.

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x