r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Balustrady nierdzewne – czy warto je zamontować? 3 powody

Balustrady nierdzewne cieszą się coraz większym zainteresowaniem użytkowników. Taki wybór ma szereg zalet, a produkty tego typu wykazują bardzo dobre właściwości, leżące u podstaw późniejszego zadowolenia użytkowników. Jakie to plusy?

1. Wytrzymałość

2. Atrakcyjny wygląd i łatwe czyszczenie

3. Dobra cena balustrad nierdzewnych

Balustrady to element, który – podobnie jak elewacja – narażony jest na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wyboru należy więc dokonywać po przemyśleniu wszystkich aspektów.

Wytrzymałość

To element, który powinien być wykonany z najlepszych materiałów, takich jak stal nierdzewna, szczególnie jeśli będzie wykorzystywany na zewnątrz. Balustrady balkonowe muszą stawiać czoła czynnikom atmosferycznym, ale również mechanicznym. Stal nierdzewna jest odporna na korozję, roztwory, w tym kwasy, oraz uderzenia. Nawet te o większej sile nie pozostawiają widocznych śladów. Poręcze i balustrady nierdzewne, a także ogrodzenia, znajdują swoich sympatyków właśnie ze względu na tę trwałość.

Balustrady balkonowe

Atrakcyjny wygląd i łatwe czyszczenie

Atutem balustrad nierdzewnych jest także atrakcyjny wygląd. Wybierając balustrady nierdzewne Katowice, balustrady nierdzewne Jastrzębie czy balustrady nierdzewne Gliwice, łatwo zauważyć, jak szeroki jest wachlarz wzorów i form. Dzięki temu z łatwością można dobrać typ poręczy zgodny ze stylem architektonicznym budynku lub już istniejącym ogrodzeniem. Dodatkową elegancję możemy zyskać dzięki połyskowi, którego próżno szukać w przypadku ogrodzeń z siatki czy drutu, a nawet drewna. Miłośnicy tego ostatniego nie muszą jednak czuć się pozbawieni swojego ulubionego materiału. Balustrady z nierdzewki dobrze komponują się także z tym materiałem, podobnie jak z cegłą czy kamieniem. Nie jest to więc tylko domena surowych i nowoczesnych budynków.

Balustrady ze stali nierdzewnej lubiane są także za zalety późniejszej eksploatacji. Nie wymagają specjalnych impregnatów, zaawansowanych środków czy szczególnego rodzaju technik, aby utrzymać ich wysoką jakość i atrakcyjny wygląd. Czyszczenie wilgotną ściereczką w ramach regularnego sprzątania, ewentualnie z dodatkiem płynu do pielęgnacji, wyczerpuje znamiona eksploatacji balustrady.

Dobra cena balustrad nierdzewnych

Oczywiście, cena zależy od rynku. Szybka analiza pokazuje jednak, że balustrady nierdzewne Rybnik, balustrady nierdzewne Wodzisław czy balustrady nierdzewne Żory to podobny koszt zakupu. Stal jest materiałem stosunkowo powszechnym i łatwym w obróbce. Metr bieżący balustrady ze stali nierdzewnej to koszt kilkuset złotych, w przypadku drewnianej zaś ceny oscylują w okolicach tysiąca złotych. Poręcze stalowe nie wymagają również późniejszych impregnatów.

Wybierając balustradę, wybierzmy taką, która posłuży nam przez dłuższy czas.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x