r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Balustrady szklane – nowoczesne i designerskie wyposażenie Twojego domu

Szkło jest podwaliną współczesnych trendów w aranżacji wnętrz – jako materiał klasyczny, można je wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Nie inaczej jest w przypadku balustrad, montowanych zarówno wewnątrz domów, jak również na balkonach, tarasach lub schodach. Balustrady szklane to rozwiązanie, zapewniające jednocześnie bezpieczeństwo użytkowania i designerski, nowoczesny wygląd.

Jak dotąd szkło pełniło jedynie rolę wypełnienia przestrzeni, jaką tworzyły między sobą połączone elementy balustrad. Obecnie coraz częściej wybierane są balustrady szklane, w których szkło odgrywa kluczową rolę i przejmuje na siebie obciążenia, związane z użytkowaniem balustrady.

Elementy do balustrad i szkło – połączenie doskonałe

Balustrady szklane są bardzo trwałe, jednak zależy to nie tylko od rodzaju szkła, ale również od tego, jakie elementy do balustrad zostały zastosowane przy montażu całej konstrukcji. Szkło to materiał bardzo wymagający, łatwo je zarysować lub ukruszyć, dlatego mocowanie szklanych tafli w konstrukcji balustrady wymaga użycia specjalnych zabezpieczeń, odpowiadających jednocześnie za podtrzymywanie szkła, jak i jego zabezpieczenie przed potencjalnymi uszkodzeniami. Elementy balustrad, np. rotule, których używa się w konstrukcjach z wykorzystaniem szkła, wyposażone są często w dodatkowe gumy, stabilizujące szklane tafle.

Balustrady do samodzielnego montażu od Q-railing

Montaż balustrady szklanej wymaga precyzji i doświadczenia, dlatego warto go powierzyć profesjonalnym firmom. Jednak wiele osób decyduje się na montaż we własnym zakresie, korzystając z gotowych elementów. Często polecane są balustrady do samodzielnego montażu od Q-railing. Producent dostarcza wszystkie potrzebne elementy, które łatwo i szybko można ze sobą połączyć, wspierając się instrukcją montażu.

Elementy do balustrad

Jakie elementy balustrad są potrzebne do montażu balustrady szklanej?

Zanim rozpocznie się montaż balustrady szklanej, trzeba zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne elementy balustrad. Oprócz rotuli potrzebna będzie również poręcz, profil bazowy, profile montażowe, maskownica oraz gumowe uszczelki. Profesjonalna firma, która na co dzień tworzy balustrady szklane, posiada wszystkie potrzebne elementy, a jeśli montaż dokonywany będzie samodzielnie, można zakupić gotowe, kompletne zestawy, które zawierają wszystkie wymienione części.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x