Rozmaitości i ciekawostki

Banda podpalaczy koszy! Ostatnio zaatakowała Urząd Miasta (foto)

W Jaśle znikają kosze na śmieci, poinformował naszą redakcję jeden z czytelników. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie. W tym celu odwiedziliśmy osiedla, na jednym z nich odnaleźliśmy szczątki kontenerów, strawionych przez ogień.

Spalone kontenery na śmieci na osiedlu Jasło-Śródmieście

Kim są i czego chcą od naszych koszy na śmieci? Zadawaliśmy sobie to pytanie przez kilka dni. Gdy my, pochłonięci byliśmy analizą  poszlak oni znów zaatakowali. Tym razem zapłonął kosz na śmieci przy Urzędzie Miasta.

Scenariusz podobny. Telefon do dyżurnego Straży Pożarnej w Jaśle z informacją, że płonie kosz na śmieci. Strażacy docierają na miejsce i widzą, że z kosza przy Urzędzie Miasta wydobywa się dym.

Stróż na straży!

Tym razem jednak strażacy ustalili, że kosz prawdopodobnie zapalił się od niedopałka papierosa, a tak niewielkie źródło ognia z powodzeniem można było ugasić butelką wody.

Mógł to zrobić każdy, ze stróżem Urzędu Miasta włącznie. Czemu nie zareagował mimo, że był na miejscu? Tego nie udało się ustalić, bo stróż uciekł przed gradobiciem pytań dziennikarki jednego z lokalnych mediów.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
.
.
2024 lat temu

Duch Hitlera, czy ułani ?

ixi
ixi
2024 lat temu

wandalizm i bezdenna glupote mozna tylk wyleczyc PALAMI! do dziela Policja!

Ad
Ad
2024 lat temu

Ciekawe czy po IP dojdą

Ciekawy
Ciekawy
2024 lat temu

Ale bzdety, wygląda na sprawę dla Archiwum X.

Korneliusz
Korneliusz
2024 lat temu

Oto obraz współczesnego obywatela Jasła.Znieczulica u jednych,a odreagowanie poprzez draństwo swoich stresów.u drugich… Świat bez pracy ,perspektyw wyzwala instynkty sadystyczne,niszczycielskie.Zatem zamiast biadolić nad wychowaniem,obyczajami sprawców czynu podpalenia kosza,raczej należało by zacząć od podstaw,od tego co dla czlowieka najwazniejsze-poczucie prawa do godnego życia ,poprzez godziwą pracę.Skoro tego brak to i auta,domy i życie ludzkie jest zagrożone. Desperatów ,buntowników przeciw istniejącej obłudzie,rzeczywistości będzie coraz więcej,a więc i koszy spłonie(póki co) więcej…Zatem opamietania ,refleksji i zmian w moralności trzeba i pojmowania człowieka jako czlowieka,a nie przedmiot…Wtedy troski typu "spalono kosz" staną się sporadyczne,lub wręcz niemożliwe.To zadanie dla władzy,ale czy ona w ogóle jeszcze… Czytaj więcej »

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

Za co płacimy tym deb*** ze straży burmistrzowskiej?Niech przynajmniej gówna od psów posprzątaja,bo podatek gówniany się płaci…:yes::lol::uhoh:

Benio
Benio
2024 lat temu

Sedno sprawy.Popieram.

Land
Land
2024 lat temu

Uważam,że powinno być więcej kamer i tych potwornych piromanów złapoać i pokazać mieszkańcom Jasła, jak nie oni to ich rodzice niech się wstydzą za swoje kochane dzieciątka wychowane bez stresowo.

podpalacz
podpalacz
2024 lat temu

to ja je palilem:)p

lolo
lolo
2024 lat temu

a gdzie jest ta straz miejska,pilnuja radaru

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x