Rozmaitości i ciekawostki

Bezpieczeństwo na podkarpackich stadionach

O bezpieczeństwie podczas imprez masowych przed rozpoczynającym się sezonem piłkarskim 2012/2013 rozmawiano 14 sierpnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W spotkaniu, któremu przewodniczyła wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska uczestniczyli przedstawiciele policji, straży pożarnej, prokuratury, sądu, związku piłki nożnej, klubów sportowych, samorządów.

Bezpieczeństwo na podkarpackich stadionach (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska poinformowała, że został powołany zespół interdyscyplinarny, który ma za zadanie przygotować ocenę potencjalnych zagrożeń przed imprezą masową. W jego skład wchodzą przedstawiciele: wojewody, policji, sądu, prokuratury, samorządu, związków i klubów sportowych. Przed meczem o podwyższonym ryzyku wojewoda zdecyduje, czy rozgrywki mogą się odbyć. W razie negatywnej opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji może podjąć decyzję o rozegraniu spotkania bez udziału publiczności, a nawet zakazać rozgrywek.

Inspektor Andrzej Sabik, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podkreślił, że jest coraz mniej chuligańskich zachowań na podkarpackich stadionach. W pierwszym półroczu 2012r. w regionie odbyło się 218 imprez masowych. Spośród 74 meczów piłki nożnej, 8 spotkań zakwalifikowano jako podwyższonego ryzyka. Odnotowano sześć przypadków naruszeń prawa, do jakich zaliczono bójkę kibiców, odpalenie rac. 160 osób z regionu posiada zakaz wstępu na stadion. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas imprez oddelegowano ponad 4,5 tys. policjantów. Działania prewencyjne policji są jedynie wsparciem, bo jak podkreślano podczas spotkania, za bezpieczeństwo imprezy masowej odpowiada organizator.

Spotkanie dobyło się w ramach prac zespołu „Razem bezpieczniej”.

www.rzeszow.uw.gov.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Czy nie szukacie sobie pretekstu, aby powiedzieć przecież jesteśmy potrzebni, musimy rypać nadgodziny ,aby zapewnić bezpieczeństwo na stadionach. Czy w czasach tak rozwiniętej technologii musimy powracać do feudalizmu, gdzie to ekonom z batem pilnował chłopa. Czy nie lepiej wykorzystać do tego zdobycze techniki np. monitoring , który obecnie wykorzystywany jest dla ciemiężenia „robola” i zysku elyt, a może to za trudna sprawa aby z nagranego materiału wyszukać i odpowiednio potraktować osoby o zbyt „impulsywnym” temperamencie i skierować je np. na kilka msc. do kamieniołomów – gdzie odpracowaliby swoje „grzeszki”…

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Rozwiązać kluby piłkarskie.Stadiony przeznaczyć do innych celów

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x