r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Białko w proszku – jak stosować odżywkę?

Suplementacja odżywki białkowej wymaga odpowiedniego planu. Należy ją właściwie dawkować, aby rzeczywiście dostarczała nam takiej ilości białka, jakiej potrzebujemy. Kiedy właściwie warto sięgnąć po białko serwatkowe? 

Białko w proszku – jak stosować odżywkę?

Budowanie masy mięśniowej to praca, która wymaga naprawdę dużego zaangażowania. Dotyczy to nie tylko samych treningów, ale i sposobu odżywiania. Dobrze zbilansowana dieta to podstawa. Bez niej nie dostarczymy organizmowi składników niezbędnych do tego, by tkanka mięśniowa mogła się rozwijać. Powinniśmy pamiętać też, że podczas bardzo intensywnych treningów zużywamy naprawdę dużo energii. W związku z tym musimy zadbać, by zapewnić mu odpowiednią ilość makroelementów, a w szczególności białka. Często bardzo trudnym zadaniem jest dostarczenie go w zwykłych posiłkach. Dlatego też tak wiele osób regularnie trenujących wybiera białko w proszku. Jak je stosować?

Odżywka białkowa — dlaczego warto stosować?

Białko serwatkowe w proszku to skoncentrowane źródło białka. To właściwie jedyny produkt, który pozwala uzupełniać nam ten składnik w tak prosty sposób. Zależnie od wybranej marki, proszek taki może dostarczać nawet około 70 g białka w 100 g produktu. Dla porównania pierś z kurczaka, tak często polecana osobom trenującym, ma go w tej samej ilości tylko 31 g. Białko w proszku jest więc świetnym wyborem, jeśli chcemy uzupełnić naszą dietę w ten składnik, a jednocześnie nie mamy zamiaru dokładać do niej kolejnych posiłków. Może być tak zarówno ze względu na brak czasu, jak i za dużą kaloryczność, która nie mieściłaby się w naszym deficycie.

Jest jedna ważna rzecz, jaką warto mieć na uwadze, gdy wybieramy białko — sklep, w którym ją kupimy. Pamiętajmy, że produkt ten powinien być wydajny, mieć dobry, zbilansowany skład, a także świetny skład. Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że białko jest sprawdzone, kupmy je w sklepie dla sportowców.

Jak przygotować białko w proszku?

Białko w proszku ma jedną ogromną zaletę — można przygotować je w dosłownie kilka sekund. Najpopularniejszym sposobem na taki produkt, jest po prostu rozpuszczenie go w wodzie lub mleku. Wystarczy, że do shakera wsypiemy odpowiednią dawkę proszku, zalejemy wybranym płynem i zaczniemy mieszać. Taki napój warto spożyć tuż po treningu.

Białko serwatkowe to nie tylko produkt pozwalający uzupełnić niedobory w diecie, ale i naprawdę pyszny dodatek. Obecnie dostępne jest w wielu wariantach smakowych. Takie białko w proszku możemy swobodnie dodawać do ulubionych wypieków, naleśników, a także do owocowych smoothies.

Artykuł zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x