Rozmaitości i ciekawostki

Brama wjazdowa – komfort i wygoda

Bramy garażowe, posiadają system otwierania się i zamykania. Nie musimy wychodzić z pojazdu podczas każdorazowego wjazdu do garażu lub wyjazdu z niego. Istotne przy wygodnym korzystaniu z takiego udogodnienia jest odpowiedzialny zakup konkretnej bramy i dobre dopasowanie parametrów automatyki do bram i jej bezawaryjność.

Brama wjazdowa – komfort i wygoda

Estetyczna i praktyczna brama garażowa

W celu wyboru odpowiedniej bramy należy zastanowić się nad jej funkcjami. Intuicyjnie, brama ma chronić dom przed utratą ciepła i umożliwić ochronę przed potencjalnymi kradzieżami. Z tych też powodów bramy zamykające garaż powinny być wyposażone w systemy zabezpieczające i specjalne wzmocnienia. W celu zapobiegania podważeniu drzwi czy innemu rodzajowi forsowania przez nieproszonych gości. Oprócz tego to spory element, który wpływa na ogólny wizerunek domu. Dlatego obok tego, że brama powinna być praktyczna, należy zadbać o odpowiednie walory estetyczne. Wizualnie brama musi wpasowywać się w reszta wystroju domu, a jednocześnie gwarantować bezproblemowe korzystanie. Brama powinna być również bezpieczna, to bez dwóch zdań jeden z równie istotnych aspektów, jaki powinniśmy mieć na uwadze podczas wyboru konkretnego modelu. W tym zakresie powinna ona być zaopatrzona w czujnik wykrywania przeszkód, który zatrzymuje ruch bramy i ją wycofuje nawet przy jej najmniejszym oporze. Takie rozwiązanie zapewnia o tym, że brama nie będzie zagrażała samym użytkownikom, ale również tym, którzy znajdują się w najbliższym otoczeniu.

Komfort i wygoda

Automatyczne bramy garażowe są gwarancją codziennej wygody i komfortu. Automaty do bram zaoszczędzą nam czas i energię. Wystarczy wyobrazić sobie ręczne otwieranie garażu w mroźny poranek. Z automatyczną bramą zostajemy w ciepłym samochodzie, napęd do bramy jest sterowany radiowo, co umożliwia jej otwarcie i zamknięcie jednym pstryknięciem. Zasięg pilota z reguły jest na tyle duży, że działa nawet w odległości do kilkudziesięciu metrów. Warto również wspomnieć o opcji zaprogramowania nadajnika tak, aby sterował nie tylko bramą garażową, a również tą od wjazdu na posesje oraz systemami alarmowymi, które są zainstalowane na terenie posesji.

Przy tych wszystkich zaletach nie musimy się martwić o awarię prądu. Przypuszczalnie to stanowi ogromny problem. Brak prądu może unicestwić plany wyjazdu do pracy czy odwiezienia dzieci do szkoły. Jednak na rynku dostępne są bramy, które są zaopatrzone w system awaryjnego otwierania. Warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu.

Artykuł zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x