Rozmaitości i ciekawostki

Chce wydać encyklopedię o Jaśle

Ponad 200 tysięcy haseł, kilkaset fotografii a wszystko zebrane w jednej książce będącej kompendium wiedzy na temat Jasła. Pierwodruk Encyklopedii Jasła pod redakcją Zdzisława Świstaka ukazał się pod koniec 2009 roku. Obecnie autor poszukuje wydawcy dla swojego dzieła.

Pomysł jak mówi Zdzisław Świstak narodził kilka lat temu, podczas pracy nad kolejną książką na temat historii miasta Jasła. A na swoim koncie autor encyklopedii ma już 290 publikacji, w tym 48 wydawnictw książkowych.

Encyklopedia Jasła to kompendium wiedzy o mieście – zawiera blisko 200 tys. haseł. Bazuje na dotychczasowych wydawnictwach. Zebrane zostały materiały z przeszłości Jasła, do tej pory jeszcze nigdzie nie publikowane. Są to zbiory pochodzące od osób prywatnych, instytucji i szkół. W prace nad encyklopedią zaangażowały się także Muzeum Regionalne w Jaśle, Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego

Duże miasta mają swoje encyklopedie na przykład Rzeszów, Kraków, Nowy Sącz. Jasło póki co nie ma – mówi Zdzisław Świstak.

Jedyna przeszkoda, aby encyklopedia trafiła do sprzedaży jest brak wydawcy. Jak dowiedzieliśmy poszukiwania wydawcy są na zaawansowanym poziomie. Miejmy nadzieje, że już wkrótce encyklopedia trafi na półki w księgarniach.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

15
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
eloteniaantyubBENETONpamiętający Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ace
Gość
ace

Szanowny Panie Zdzisławie, obiecuję że będę jednym z pierwszych który kupi tę książkę, nie mogę się już doczekać więc liczę na szybie znalezienie wydawcy!

tenia
Gość
tenia

popieram "antyuba"

antyub
Gość
antyub

Tylko błagam, zanim ktoś znajdzie się w tej encyklopedii, sprawdzić najpierw w IPN, czy nie był TW

BENETON
Gość
BENETON

Do ACE ktoś, kto był skazany prawomocnym wyrokiem sądowym nie ma prawa wyrażam opinię wiec proponuje pan zamilczeć. Pan nie ma nawet prawa wyborczego drogi kolego i proszę oddać pieniądze panie …

pamiętający
Gość
pamiętający

No tak
— historia kołem się toczy…….mam nadzieję że w tzw. "encyklopedii" znajdą się wiarygodne wpisy – relacje, a nie tylko wyobrażenia autora.
Jeżeli ma to być książka dokumentująca losy miasta i mieszkańców Jasła, radziłbym skromnie, zwrócić uwagę na czasy nie tak odległe, czyli 1945-1989.
Mam ochotę poczytać o żyjących jeszcze w Jaśle komunistycznych pomiotach z pzpr,ub,sb,mo,ormo i w tym temacie obawiam się że, autor wiele przemilczy w trosce ? no właśnie ! o co ???????
Moja sugestia jest taka, aby historię dokumentowali ludzie bezstronni – najlepiej młodzi i bez obciążeń z przeszłości

M twój imiennik
Gość
M twój imiennik

Mój drogi imienniku M o psełdo ACE
Ty za to z pewnością napiszesz książkę jak okradać swoich pracodawców, potem poddać się dobrowolnie karzże i żyć za innych pieniądze masz w tym doświadczenie

ace
Gość
ace

Sądzę że wyrażam opinię zdecydowanej większości mieszkańców Jasła, a przynajmniej mieszkańców pokolenia których sprzeczki emerytowanego pokolenia o waszą wersję historii mało obchodzą. o wsi Tarnowiec wypowiadał się nie będę, bo encyklopedia jej nie dotyczy. zachęcam do napisania własnej książki.:yes:

PIS-men z tarnowca
Gość
PIS-men z tarnowca

Do ace
Ktoś kto miał wyrok sądu RP za kradzież i zrujnowanie uczciwym obywatelom życia nie powinien się wypowiadać na forum publicznym w Arabii Saudyjskiej chodziłbyś z jedna ręką obciętą więc milcz draniu wszyscy wiedz kim jesteś

ace
Gość
ace

napiszcie krytykanci choć jedną taką książkę jak Pan Świstak, mam wrażenie że mieliście kłopoty z napisaniem wypracowania z języka polskiego w szkole i stąd te kompleksy.

k
Gość
k

Kolejna książka kopiuj-wklej Pana Z.Ś. :yes: :rol:

XZX
Gość
XZX

jak co robił zatrzymywał auta do kontroli bo był w ORMO.

PIS-menik
Gość
PIS-menik

Zdzisio przepisywacz – Ja też tak zacznę robić i dorobić sobie do emerytury. Niezła kasę trzepie na przepisywaniu innych książek czy to nie plagiacik ? Nie ma co się dziewic ciekawe co robił w latach 1981 Frown

mos
Gość
mos

trzeci…

bodzio
Gość
bodzio

życzę szybkiego znalezienia wydawcy,a zakupię ją jako drugi.pozdrawiam Pana i życzę dużo zdrowia.

elo
Gość
elo

niech se bedzie jaki chce ale encyklopedia by sie przydala

Close
X