Rozmaitości i ciekawostki

Chce wydać encyklopedię o Jaśle

Ponad 200 tysięcy haseł, kilkaset fotografii a wszystko zebrane w jednej książce będącej kompendium wiedzy na temat Jasła. Pierwodruk Encyklopedii Jasła pod redakcją Zdzisława Świstaka ukazał się pod koniec 2009 roku. Obecnie autor poszukuje wydawcy dla swojego dzieła.

Pomysł jak mówi Zdzisław Świstak narodził kilka lat temu, podczas pracy nad kolejną książką na temat historii miasta Jasła. A na swoim koncie autor encyklopedii ma już 290 publikacji, w tym 48 wydawnictw książkowych.

Encyklopedia Jasła to kompendium wiedzy o mieście – zawiera blisko 200 tys. haseł. Bazuje na dotychczasowych wydawnictwach. Zebrane zostały materiały z przeszłości Jasła, do tej pory jeszcze nigdzie nie publikowane. Są to zbiory pochodzące od osób prywatnych, instytucji i szkół. W prace nad encyklopedią zaangażowały się także Muzeum Regionalne w Jaśle, Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego

Duże miasta mają swoje encyklopedie na przykład Rzeszów, Kraków, Nowy Sącz. Jasło póki co nie ma – mówi Zdzisław Świstak.

Jedyna przeszkoda, aby encyklopedia trafiła do sprzedaży jest brak wydawcy. Jak dowiedzieliśmy poszukiwania wydawcy są na zaawansowanym poziomie. Miejmy nadzieje, że już wkrótce encyklopedia trafi na półki w księgarniach.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ace
ace
2024 lat temu

Szanowny Panie Zdzisławie, obiecuję że będę jednym z pierwszych który kupi tę książkę, nie mogę się już doczekać więc liczę na szybie znalezienie wydawcy!

bodzio
bodzio
2024 lat temu

życzę szybkiego znalezienia wydawcy,a zakupię ją jako drugi.pozdrawiam Pana i życzę dużo zdrowia.

mos
mos
2024 lat temu

trzeci…

PIS-menik
PIS-menik
2024 lat temu

Zdzisio przepisywacz – Ja też tak zacznę robić i dorobić sobie do emerytury. Niezła kasę trzepie na przepisywaniu innych książek czy to nie plagiacik ? Nie ma co się dziewic ciekawe co robił w latach 1981 Frown

XZX
XZX
2024 lat temu

jak co robił zatrzymywał auta do kontroli bo był w ORMO.

k
k
2024 lat temu

Kolejna książka kopiuj-wklej Pana Z.Ś. :yes: :rol:

ace
ace
2024 lat temu

napiszcie krytykanci choć jedną taką książkę jak Pan Świstak, mam wrażenie że mieliście kłopoty z napisaniem wypracowania z języka polskiego w szkole i stąd te kompleksy.

PIS-men z tarnowca
PIS-men z tarnowca
2024 lat temu

Do ace
Ktoś kto miał wyrok sądu RP za kradzież i zrujnowanie uczciwym obywatelom życia nie powinien się wypowiadać na forum publicznym w Arabii Saudyjskiej chodziłbyś z jedna ręką obciętą więc milcz draniu wszyscy wiedz kim jesteś

ace
ace
2024 lat temu

Sądzę że wyrażam opinię zdecydowanej większości mieszkańców Jasła, a przynajmniej mieszkańców pokolenia których sprzeczki emerytowanego pokolenia o waszą wersję historii mało obchodzą. o wsi Tarnowiec wypowiadał się nie będę, bo encyklopedia jej nie dotyczy. zachęcam do napisania własnej książki.:yes:

M twój imiennik
M twój imiennik
2024 lat temu

Mój drogi imienniku M o psełdo ACE
Ty za to z pewnością napiszesz książkę jak okradać swoich pracodawców, potem poddać się dobrowolnie karzże i żyć za innych pieniądze masz w tym doświadczenie

pamiętający
pamiętający
2024 lat temu

No tak
— historia kołem się toczy…….mam nadzieję że w tzw. "encyklopedii" znajdą się wiarygodne wpisy – relacje, a nie tylko wyobrażenia autora.
Jeżeli ma to być książka dokumentująca losy miasta i mieszkańców Jasła, radziłbym skromnie, zwrócić uwagę na czasy nie tak odległe, czyli 1945-1989.
Mam ochotę poczytać o żyjących jeszcze w Jaśle komunistycznych pomiotach z pzpr,ub,sb,mo,ormo i w tym temacie obawiam się że, autor wiele przemilczy w trosce ? no właśnie ! o co ???????
Moja sugestia jest taka, aby historię dokumentowali ludzie bezstronni – najlepiej młodzi i bez obciążeń z przeszłości

BENETON
BENETON
2024 lat temu

Do ACE ktoś, kto był skazany prawomocnym wyrokiem sądowym nie ma prawa wyrażam opinię wiec proponuje pan zamilczeć. Pan nie ma nawet prawa wyborczego drogi kolego i proszę oddać pieniądze panie …

antyub
antyub
2024 lat temu

Tylko błagam, zanim ktoś znajdzie się w tej encyklopedii, sprawdzić najpierw w IPN, czy nie był TW

tenia
tenia
2024 lat temu

popieram "antyuba"

elo
elo
2024 lat temu

niech se bedzie jaki chce ale encyklopedia by sie przydala

Back to top button
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x