Rozmaitości i ciekawostki

Co to jest internet symetryczny?

Zapewne wyszukując hasła takie jak „internet symetryczny oferta”, natrafisz na wiele rozwiązań, które jednak nie tłumaczą dokładnie, czym jest ta opcja dostępu do internetu. Czym się charakteryzuje? Co to jest internet symetryczny i dlaczego powinieneś zastanowić się nad jego zakupem, z myślą o rozwoju swojej firmy?

Co to jest internet symetryczny?

Komfort instalacji internetu symetrycznego

Minęły już czasy, w których każdy musiał znać choćby podstawy informatyki, aby podłączyć w swojej firmie komputery, stworzyć sieć LAN czy dołączyć do tego dodatkowe urządzenia, takie jak faksy czy drukarki. Internet symetryczny instalują wyspecjalizowani monterzy, którzy dokładnie wiedzą, jak powinna działać Twoja sieć – wystarczy, że udzielisz im niezbędnych wskazówek dotyczących Twojej firmy – jak wygląda Twoja praca, w jaki sposób najczęściej korzystasz z internetu oraz w którym miejscu? To wszystko pozwoli na precyzyjny montaż sieci tak, aby odpowiadała Twoim wymaganiom.

Nie musisz też martwić się o dostępność usług, jeśli Twoja firma silnie bazuje na dostępie do sieci. Internet symetryczny pozwala Ci na korzystanie z wielu dodatkowych rozwiązań, takich jak doprowadzenie dwóch, niezależnych źródeł sieci do Twojego biura, co znacząco redukuje możliwość wystąpienia krytycznej awarii, która pozbawiłaby Cię możliwości przesyłania danych.

Skalowalność usług

Otwierasz niewielki serwis rowerowy, kwiaciarnię, salon fryzjerski. Niezależnie od rodzaju biznesu, potrzebujesz dostępu do sieci, ponieważ gwarantuje Ci on kontakt z klientami. Nie wiesz jednak, jak duże są obecnie Twoje potrzeby. Podejrzewasz jednak, że jako początkujący przedsiębiorca, potrzebujesz znacznie mniejszych prędkości łącza niż duże korporacje. Racjonalnym rozwiązaniem jest właśnie internet symetryczny, który pozwoli na zastosowanie skalowania usług – dzięki temu, będziesz mógł inwestować w swój biznes, nie martwiąc się, że po drodze zdarzy się awaria sieci z powodu zbyt dużego natężenia. Jeśli odczujesz braki w prędkości przesyłania danych, wystarczy, że poszerzysz swój obecny pakiet u dostawcy internetu, takiego jak Netia – dodatkowe kilkadziesiąt megabitów na sekundę z pewnością nie obciąży znacząco Twojego portfela, a usprawni Twój kontakt z hurtownią, przedstawicielami handlowymi, klientami czy też partnerami biznesowymi. Warto zainwestować w takie rozwiązanie, ponieważ elastyczność, to najlepsza rzecz,  jaka może spotkać dzisiejszy, młody biznes, stabilizując jego koszty.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x