Rozmaitości i ciekawostki

Czy banki oferują hipoteczne kredyty dla rolników?

Oferty banków obecnie są bardzo szerokie i obejmują duże spektrum produktów i usług. Oprócz kont bankowych, lokat terminowych, pożyczek gotówkowych, również kredyty hipoteczne są obiektem dużego zainteresowania klientów. Banki, chcąc wyjść naprzeciw potrzebom swoich interesantów, oferują różne warunki dla różnych osób. I tak ubiegać się możemy o kredyt dla bezrobotnych, kierowców, seniorów i wiele innych dedykowanych usług. Jak jednak banki zapatrują się na kredyty dla rolników?

Czy banki oferują hipoteczne kredyty dla rolników?
Czy banki oferują hipoteczne kredyty dla rolników?

Przy rozpatrywaniu wniosku o udzielenie kredytu hipotecznego banki zwracają największą uwagę na klientów o stabilnym zatrudnieniu i stałym dochodzie najlepiej z tytułu zatrudnienia o pracę. Prowadzenie gospodarstwa rolnego nie należy do łatwych zadań, a tym samym nie jest źródłem stałego dochodu, co banki mogą nie uznawać za atut. Niektóre z instytucji jednak przygotowały specjalną ofertę dedykowaną właśnie rolnikom. Na jakich warunkach i gdzie można dostać kredyty dla rolników?

kredyty dla rolników
Czy banki oferują hipoteczne kredyty dla rolników?

Kto może ubiegać się o kredyty dla rolników?

Dowiedz się więcej, jakie przyznawane są dokładnie kredyty dla rolników: https://www.kredyty-gotowkowe.com/kredyty-dla-rolnikow.html. Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem wiążącym klienta z bankiem na wiele długich lat. Duże sumy pieniędzy spłacane są często przed kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat w wysokich miesięcznych ratach. Dlatego zanim bank zdecyduje się na przyznanie kredytu dla rolników dokładnie bada sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy, sprawdzając głównie jego wysokość dochodu i zdolność kredytową. Oprócz posiadania przez klienta zabezpieczenia jakim jest hipoteka na nabywanej nieruchomości, banki wymagają od interesantów wykazania, że są oni w stanie regularnie i terminowo regulować raty swojego zadłużenia. Wspomniana już zdolność kredytowa oparta jest na analizie dochodów i stałych wydatków klienta. Jeśli jest on zatrudniony na umowie o pracę, jej określenie nie jest trudne. Jednak jeśli źródłem dochodu jest prowadzenie działalności rolniczej, sytuacja wygląda nieco bardziej skomplikowanie.

Gdzie można dostać kredyty dla rolników?

Główną cechą sytuacji finansowej rolników jest duża zmienność wysokości ich dochodów. Uzależnione są one bowiem od różnych czynników, w tym na przykład od pór roku, sytuacji gospodarczej i wielu innych. Z tego powodu banki ostrożnie podchodzą do takich klientów, jednak nie wykluczają ich w zupełności z grona potencjalnych kredytobiorców. Część banków (m. In.: Bank BPH, BGŻ BNP Paribas, Citi Handlowy, eurobank, Getin Bank, Raiffeisen Polbank) zastrzegają sobie konieczność zyskiwania dodatkowego dochodu z innego źródła niż prowadzenie gospodarstwa rolnego. Inne banki z kolei proponują warunki takie jak innym grupom klientów. Takie zobowiązania przyznawane są często na maksymalnie 35 lat (m. In.: w Credit Agricole, PKO BP). Przeczytaj więcej o kredytach dla młodych rolników: https://www.kredyty-gotowkowe.com/kredyty-dla-mlodych-rolnikow.html.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x