Rozmaitości i ciekawostki

Czy farba do włosów brąz może pasować każdemu?

Koloryzacja włosów to bardzo dobry sposób na zupełną odmianę całego naszego wizerunku. Kolor naszej czupryny to jedna z tych najbardziej charakterystycznych rzeczy w naszej aparycji, jego zmiana może być zatem prawdziwą rewolucją. Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, warto zastanowić się, czy nowy kolor będzie nam po prostu pasował. Fakt, że ktoś świetnie prezentuje się w jakimś kolorze, nie oznacza wcale, że ta farba zadziała w taki sam sposób na nasze włosy. Dzisiaj tematem przewodnim będzie farba do włosów brąz. Komu pasuje ten kolor, a kto powinien go unikać?

Czy farba do włosów brąz może pasować każdemu?

Farba do włosów brąz – komu pasuje taka koloryzacja?

Za oknem szaleje już jesienna aura, farba do włosów brąz stanie się więc zapewne bardziej popularna. O ile jasne włosy i kolor blond kojarzy nam się z wakacyjnym klimatem i sporo z nas wybiera właśnie ten kolor na ciepłe miesiące, farba do włosów brąz cieszy się większą popularnością w okresie zimy i jesieni. Oczywiście pora roku nie ma znaczenia w kontekście wyboru środka do koloryzacji, natomiast inne rzeczy, takie jak kształt naszej twarzy czy oprawa naszych oczu, mogą się okazać kluczowe przy wyborze właściwej farby do włosów.

Zastanówmy się więc wspólnie – komu pasuje farba do włosów brąz? Przede wszystkim brąz, czerń i inne ciemne kolory bardzo podkreślają nasze rysy twarzy. W związku z tym musimy być przygotowani na to, że brąz uwypukli nasze oczy, kości policzkowe czy kształt podbródka. Jest to jedna z niewielu rzeczy, na które trzeba uważać, kiedy zdecydujemy się na ciemniejszą koloryzację. Farba do włosów brąz jest bardzo uniwersalna i pasuje niemal wszystkim, pod warunkiem, że kolor farby będzie dobrze dopasowany do odcienia naszej karnacji.

Karnacja naszej skóry a farba do włosów brąz

Farba do włosów brąz pasuje do włosów krótkich, jak i długich, będzie też współgrała niemal z każdym rodzajem twarzy. Musimy jednak pamiętać o tym, by zestawić odpowiednio brąz z farby wraz z naszą karnacją. Brąz ma wiele odcieni, z których niektóre są cieplejsze, inne bardziej zimne. To, jak brąz będzie prezentował się na naszych pasmach, jest bardzo mocno związane z naszą karnacją.

Chłodny typ urody, czyli jasna skóra i jasne oczy, bardzo dobrze odnajdzie się w zimnym odcieniu brązowego. Jeśli natomiast mamy naturalnie ciemniejszą karnację, dobrym wyborem może być postawienie na cieplejszy odcień brązu, taki jak mleczna czekolada czy orzech. Jeśli będziemy pamiętać o tym, jak ważne jest dobranie tonacji brązu do naszych naturalnych predyspozycji, ryzyko, że koloryzacja nie wyjdzie tak, jak sobie tego życzymy, jest minimalne.

Pamiętajmy także o tym, że w obecnych czasach możemy przeprowadzić próbną koloryzację na ekranie naszego komputera. Wiele firm, które mają w ofercie farby do włosów, udostępnia nam taką możliwość. Oczywiście nie odda to w perfekcyjny sposób wszystkich aspektów nowego koloru na naszej fryzurze, jednak da nam pewien obraz, jak powinna prezentować się całość naszego wizerunku. Zdecydowanie łatwiej będzie także wybrać odcień brązu bez ryzyka niewłaściwego rozpoznania naszej karnacji lub tonacji farby.

Artykuł zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x