Rozmaitości i ciekawostki

Czy lokata w Nest Banku jest bezpieczna?

Oprocentowanie standardowych lokat nie zachęca do oszczędzania. Szukając ofert z wyższym oprocentowaniem niż typowe, można natknąć się na propozycję Nest Banku. Czy jednak lokata tam zakładana jest bezpieczna?

Czy lokata w Nest Banku jest bezpieczna?
Czy lokata w Nest Banku jest bezpieczna?

Przeglądając ranking wszystkich lokat, uwagę zwraca oferta Nest Banku. Wyróżnia się wysokością oprocentowania dochodzącego nawet do 4%. Biorąc pod uwagę, że standardowe oprocentowanie waha się w granicach 1-2%, różnica jest spora.

Nest Bank – dawny Smart

Nest Bank działa od października 2016 roku. Powstał poprzez połączenie dwóch bankowych marek: Smart Banku oraz BiZ Banku. Został wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Krajowy Rejestr Sądowy z pokrytym w całości kapitałem zakładowym wynoszącym 313 237 000 złotych. Jest więc wiarygodnym bankiem, któremu można zaufać.

Środki wpłacone jako lokaty gwarantowane

Decydując się na założenie lokaty w Nest Banku, każdy klient ma pewność zysków i wypłaty zdeponowanego kapitału. Warto bowiem mieć świadomość, że środki podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG). Oznacza to, że w razie upadku banku, Fundusz gwarantuje zwrot wpłaconego przez klientów depozytu. Należy jednak zastrzec, że maksymalna kwota wypłacana przez BFG nie może przekraczać równowartości 100 000 euro. Ponadto trzeba mieć świadomość, że kwota gwarantowana obliczana jest od sumy środków pieniężnych ulokowanych na wszystkich rachunkach w konkretnym banku.

Lokata w Nest Banku – bezpieczna i zyskowna

Decydując się na założenie lokaty w Nest Banku, można zyskać podwójnie. Jest to bowiem opcja nie tylko bezpieczna, ale i zyskowna. Warto bowiem mieć świadomość, że oprocentowanie dostępnych ofert waha się w granicach nawet do 4%.

  • NEST Lokata Witaj – oprocentowanie 4%
  • NEST Lokata Nowe Środki – oprocentowanie 2,30%
  • NEST Lokata – oprocentowanie 2,10%.

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, musisz sprawdzić czy istnieją dodatkowe warunki. Niektóre lokaty można założyć wyłącznie dla nowych środków, a nie obracanego już depozytu.

Wybierz lokatę z wiarygodnego rankingu

W wyborze najlepszej oferty pomóc może ranking wszystkich lokat. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie, musisz wybrać zestawienie pochodzące z wiarygodnego źródła. Dlatego sprawdź dostępne lokaty na finanse.rankomat.pl i wybierz ofertę dopasowaną do twoich potrzeb i oczekiwań. Wśród propozycji znajdziesz również lokaty Nest Bank plasujące się wysoko w rankingach.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x