Rozmaitości i ciekawostki

Czy ogrzewanie odnawialne zwiększa wartość Twojego domu?

Czy ogrzewanie odnawialne zwiększa wartość Twojego domu?

Od pomp ciepła i fotowoltaicznych paneli słonecznych po energooszczędne kotły gazowe – jakie są najlepsze opcje energii odnawialnej dla Twojego domu i czy zwiększą jego wartość?

Wkrótce wszystkie domy i przedsiębiorstwa będą musiały spełnić nowe, surowe standardy efektywności energetycznej, aby zmniejszyć zużycie energii i rachunki, pomagając tym samym chronić środowisko. Cele dotyczące efektywności energetycznej zostaną wykorzystane jako parametr stymulujący instalację energooszczędnych systemów grzewczych w gospodarstwach domowych w całej Europie. Innymi słowy, musisz wymienić swój kocioł lub system centralnego ogrzewania na alternatywny system wykorzystujący energię odnawialną.

Czy energooszczędne systemy grzewcze mają jakąś wartość ?

Zaletą odnawialnych rozwiązań grzewczych są oszczędności na rachunkach za energię. Przy rosnących cenach energii możesz nie zaoszczędzić więcej niż płacisz obecnie – ale możesz też nie płacić więcej www.mamtoo.pl

Zainstalowanie energooszczędnego systemu grzewczego może zmniejszyć rachunki za ogrzewanie o ponad 50% (w zależności od systemu energetycznego, który zainstalujesz i raportu, który przeczytasz). Podane liczby wydają się być szacunkowe. Aby zaoszczędzić na rachunkach, musisz jednak zainstalować system grzewczy wykorzystujący odnawialne źródła energii. W rzeczywistości większość właścicieli domów nie zaoszczędzi pieniędzy na zmianie systemu grzewczego przez co najmniej 20 lat.Można jednak argumentować, że domy energooszczędne są bardziej opłacalne. Możesz więc odzyskać początkowe nakłady przy sprzedaży domu.

Jedno z badań wykazało, że 53% nabywców domów twierdzi, że systemy grzewcze, które zmniejszają koszty rachunków za media, są ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Które systemy ogrzewania odnawialnego zwiększają wartość domu ?

Nie ma wątpliwości, że domy z energooszczędnymi systemami grzewczymi są bardziej pożądane. Ale nie wszystkie systemy energii odnawialnej są sobie równe. Pompy ciepła mogą obniżyć ocenę efektywności energetycznej domu. Pompy ciepła nie zwiększą więc wartości nieruchomości, a nawet mogą utrudnić jej sprzedaż.

Bardziej obiecującymi alternatywami są energooszczędne kotły i panele słoneczne. Badania szacują, że kocioł A+++ zwiększy wartość domu o 1,9%.

Chociaż energooszczędne systemy grzewcze mogą zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć wartość domu, perspektywa zwrotu z inwestycji jest długa. Jeśli nie planujesz sprzedaży domu przez kolejne 10-20 lat, możesz zarobić.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x