Rozmaitości i ciekawostki

Czym charakteryzują się telefony Samsung?

Co firma z Korei Południowej, która od osiemdziesięciu lat utrzymuje się na rynku, ma do zaoferowania coraz bardziej wymagającemu użytkownikowi telefonu? Samsung nie stoi w miejscu, zmienia się wraz z postępującymi trendami. Co zatem charakteryzuje telefony Samsung i przekłada się na sukces producenta?

Czym charakteryzują się telefony Samsung?

Po pierwsze: uniwersalność

Miłośnicy firmy Apple, jednego z największych konkurentów Samsunga, przyznają, że problemem w ich telefonie jest np. ładowanie telefonu, ponieważ iPhone ma dedykowane podejście do ładowania. Owszem, można kupić tańsze zamienniki ładowarek, ale zdarza się, że telefon nie jest kompatybilny nawet z podróbką, przez co zepsuta ładowarka to spory wydatek w porównaniu z innymi producentami telefonów. W większości telefonów Samsung wejście do ładowarki jest standardowe, tak jak w innych modelach różnych producentów. Zatem wybierając jeden ze starszych modeli, nie będzie problemu z ładowaniem go, nawet w sytuacji, gdy zapomnimy o ładowarce, ponieważ niemal każdy posiada taką samą. Podobnie jest z łatwością przesyłania danych czy ściąganiem plików na telefon – tu znów klienci stawiają na sprawdzone sposoby. Telefon Samsung nie ma dodatkowych zabezpieczeń, tymczasem w smartfonach Apple takie czynności jak np. ściąganie muzyki mogą być trudne dla użytkowników, którzy przyzwyczaili się do innych telefonów.

Po drugie: szybkość

Nie da się ukryć, że jakość przekłada się na cenę, dlatego za najnowszy telefon Samsung zapłacimy z pewnością niemało. Jednak za ceną idzie i szybkość. Nowoczesne technologie pozwalają bez problemu używać wielu aplikacji jednocześnie, dzięki czemu unikamy zacinania się telefonu, co niestety często spotyka użytkowników smartfonów marki Huawei. Wymagający i ceniący łatwość użytkowania klient z pewnością nie zawiedzie się, kupując telefon Samsung. Nie tylko szybkość działania, ale też ładowania przemawia za koreańskim producentem smartfonów, co potwierdzają wyniki sprzedaży. Samsung w 2017 roku był liderem w sprzedaży smartfonów, niemal co czwarty kupiony wówczas telefon to Samsung.

Po trzecie: przystępność

Samsung to jeden z niewielu producentów smartfonów, który oferuje telefony w przystępnych cenach. Telefon Samsung można kupić już za kilkaset złotych, natomiast dla bardziej wymagających są modele, za które zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. W odróżnieniu od Apple, największego konkurenta firmy Samsung, zakup telefon Samsung można dostosować do możliwości i wymagań klienta. Za niemal wszystkie rodzaje telefonów Apple zapłacimy o wiele więcej niż za smartfony firmy Samsung.Warto również podkreślić, że oferta telefonów Samsung, zarówno z niższej, jak i z wyższej półki, jest bardzo bogata, dlatego bez problemu wśród wielu modeli każdy znajdzie coś dla siebie.

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje, Samsung bierze sobie do serca te słowa i dostosowuje ofertę smartfonów do wymagań różnych klientów. Dlatego nic dziwnego, że telefon Samsung od wielu lat plasuje się bardzo wysoko w rankingach najchętniej kupowanych urządzeń.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x