Rozmaitości i ciekawostki

Dodatkowe wyposażenie samochodu

Dziś kupując samochód, szczególnie nowy z salonu możesz wybierać z wielu różnych opcji dodatkowych. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych opcji dodatkowych. Jeśli jednak już posiadasz samochód warto wiedzieć o kilku przydanych gadżetach, które mogą się przydać w podróży.

Najwięcej ciekawostek w ostatnim czasie dotyczy elektroniki. Z ciekawszych, a zarazem bardzo przydatnych urządzeń należy wymienić kamerę cofania oraz czujniki cofania. Te niedrogie urządzenia bardzo ułatwiają bezpieczne cofania. Czujniki cofania poprzez sygnał dźwiękowy i czasem dołączony wyświetlacz wskazują kiedy należy się zatrzymać przed przeszkodą. Kamera cofania pokazują dodatkowo to, co znajduję się za pojazdem. Aby jednak obraz był widoczny potrzebny jest jakiś ekran. Możliwości w tym zakresie jest także sporo.

Możesz wybrać dodatkowy ekran wyświetlający obraz. Takie urządzenia zazwyczaj pozwalają też na odtwarzanie filmów z kart SD i nośników USB. Inną opcją jest zmiana standardowego radia na taki, które ma wbudowany spory i kolorowy ekran. Zazwyczaj nawet takie nie markowe radia pozwalają na zainstalowanie kamery cofania.

Zastanawiając się nad doposażeniem pojazdu w gadżety, które mogą przydać się w podróży powinieneś zwrócić uwagę na zestawy naprawcze do kół. Gdy w trakcie wakacyjnej podróży z opon Twojego samochodu zniknie powietrze, może to być wyjątkowo przydatny gadżet. Oczywiście zawsze możesz wymienić koło o ile je masz i o ile jest ono sprawne i z odpowiednim ciśnieniem. Niestety mało kto kontroluje popularny zapas w bagażniku.

Wśród dodatkowych akcesoriów znajdziesz wiele bardziej i mniej ciekawych gadżetów. Jednak najważniejsze jest to, aby utrzymywać samochód w dobrym stanie technicznym. Jeśli lubisz sam majsterkować przy samochodzie kupuj części przez internet choćby na CzesciAuto24.pl i sam wymieniaj i naprawiaj. Sporo wiedzy dotyczącej zarówno gadżetów jak i tego w jaki sposób wymieniać podzespoły znajdziesz na Youtube.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x