Rozmaitości i ciekawostki

Drożej za psa… i nie tylko!

Ostatnia sesja Rady Miejskiej Jasła przyniosła mieszkańcom Jasła podwyżki podatków.

Radni podjęli uchwały w sprawie podwyżki podatku za posiadanie psów, podatku od środków transportu i podatku od nieruchomości.


W wyniku decyzji Rady podatek od środków transportowych wzrósł około 4-5%

Za głosowali: Andrzej Bajorek, Maria Jagielska, Henryk Rak, Jerzy Węgrzyn, Stanisław Zając s. Mieczysława, Andrzej Trzop (wszyscy PiS), Marek Barański, Elżbieta Bernal, Andrzej Dybaś (wszyscy Forum Jasło), Maria Filip-Niwelt, Józef Kędrek (PSP), Piotr Kołodziej, Leszek Znamirowski (PO) oraz Zbigniew Balik (niezależny).

Przeciw głosowali: Krzysztof Czeluśniak (niezależny), Tadeusz Stachaczyński (PSP).

Wstrzymali się: Wiesław Hap i Stanisław Zając s. Antoniego (obaj PSP).

Nie głosowali: Zdzisław Dziedzic (PSP), Roman Kościow (PO).


Podatek od nieruchomości wzrósł około 4,1%

Za głosowali: Marek Barański, Andrzej Dybaś (obaj Forum Jasło), Maria Jagielska, Henryk Rak, Jerzy Węgrzyn, Stanisław Zając s. Mieczysława, Andrzej Trzop (wszyscy PiS), Zbigniew Balik (niezależny) oraz Roman Kościow (PO).

Przeciw głosowali: Krzysztof Czeluśniak (niezależny), Zdzisław Dziedzic, Tadeusz Stachaczyński (obaj PSP) i Andrzej Bajorek (PiS).

Wstrzymali się: Elżbieta Bernal (Forum Jasło), Maria Filip–Niwelt, Wiesław Hap, Józef Kędrek, Stanisław Zając s. Antoniego (wszyscy PSP), Piotr Kołodziej, Leszek Znamirowski (obaj PO).


Podatek od posiadania psów wzrósł około 6%

Za głosowali: Andrzej Bajorek, Maria Jagielska, Henryk Rak, Stanisław Zając s. Mieczysława, Andrzej Trzop (wszyscy PiS), Maria Filip-Niwelt, Wiesław Hap, Józef Kędrek, Stanisław Zając s. Antoniego (wszyscy PSP), Marek Barański, Andrzej Dybaś (obaj Forum Jasło), Zbigniew Balik (niezależny), Piotr Kołodziej i Roman Kościow (obaj PO).

Przeciw głosowali: Krzysztof Czeluśniak (niezależny), Tadeusz Stachaczyński (PSP), Jerzy Węgrzyn (PiS) i Leszek Znamirowski (PO).

Wstrzymali się: Elżbieta Bernal (Forum Jasło), Andrzej Bajorek (PiS).

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
deri
deri
2024 lat temu

Ale barany podnoszą więcej niż inflacja 🙁 a może siebie opodatkujecie ! darmozjady z PIS

podatnik
podatnik
2024 lat temu

Darmozjady z PIS i trzeba dodać i z PO a poza tym mało powiedziane że darmozjady – obiboki

sobniow
sobniow
2024 lat temu

pani elu no zawiodłem sie na pani

Piesek Leszek
Piesek Leszek
2024 lat temu

No k**** jeszcze czego?
Oni myślą w ogóle czy tylko udają.
Już nie mają jak zwiększyć budżetu tylko naszym naiwnym kosztem?

Mieszkaniec Gamratu
Mieszkaniec Gamratu
2024 lat temu

Za głosowali: Andrzej Bajorek, Maria Jagielska, Henryk Rak, Jerzy Węgrzyn, Stanisław Zając s. Mieczysława, Andrzej Trzop (wszyscy PiS), Marek Barański, Elżbieta Bernal, Andrzej Dybaś (wszyscy Forum Jasło), Maria Filip-Niwelt, Józef Kędrek (PSP), Piotr Kołodziej, Leszek Znamirowski (PO) oraz Zbigniew Balik (niezależny).

Siedzicie za moje podatki i mi robicie na złość. Wała wam zapłacę . W przyszłych wyborach skreślę jak trzeba ……nie na takich ba…..w jak wy Darmozjady

Krzysztof Czeluśniak (niezależny), Tadeusz Stachaczyński (PSP).
a tym dziękuje że mają troszke oliwy w głowie
:0

VW
VW
2024 lat temu

BEZ JAJ ZA CO JESZCZE BĘDZIEMY MUSIELI PŁACIC TO JEST PRZESADA MOZE POSZUKAJĄ KASY GDZIE INDZIEJ PARKINGI PŁATNE NA CAŁYM JASLE A GDZIE SĄ TE PIENIĄDZE NA CO ONE SĄ PARKINGI SĄ ALE PŁATNE TO KOSZTEM MIESZKANCÓW PROSZE POMYSLEC CZY TO JEST OK PODATEK ZA PSY TO TYLKO W JASLE MOZE BYC JA TERAZ ZAGŁOSUJE ALE W SNACH 😆

szook
szook
2024 lat temu

to nie każdego będzie stać na taki podatek za psa powariowaliście już widzę w tym urzedzie:upset:

VW
VW
2024 lat temu

CZY NIE MOZNA SZUKAC KASY GDZIE INDZIEJ TYLKO NA PSACH SIE DORABIAC A MOZE ZMNIEJSZYC DIETY DLA TYCH CO SIEDZĄ I BIORĄ KASE ZA SIEDZENIE W URZEDZIE MIASTA I MYSLĄ GDZIE TU SĄ PIENIĄDZE I JAK JE ŁAPNĄC CIEKAWY JESTEM NA CO BĘDĄ PRZEZNACZONE TE PIENIĄDZE NA PALIWO MOZE DLA STRAZY MIEJSKIEJ ALBO NA REMONT TEGO SOMOCHODU BO NIE DŁUGO MU JUZ DAJE PRZY TAKIEJ JEZDZIE ALE MY ZA TO ZAPŁACIMY NA GŁOSOWANIE NIE IDE NIE BEDE ROBIŁ KOMUS DABRZE POZDRAWIAM

VW
VW
2024 lat temu

A MOZE BĘDZIE ZMIANA SAMOCHODU W URZEDZIE MIASTA BO TAN OPEL VECTRA Z 2007ROKU KOSZTOWAŁ TYLKO 93.600ZŁ JESTESMY NA DRUGIM MIEJSCU POD WZGLĘDEM SAMOCHODU NA PODKORPACIU MOZE OPEL SIE ZNUDZIŁ JUZ ZA TE PIENIĄDZE CO MOZNA BY BYŁO ZROBIC W JASLE TO PRAWIE 100.000 ZŁ TYLE KASY A TU PODATEK ZA PSY NO NIE PARANOJA

jpł
jpł
2024 lat temu

… czy posiadanie psa (chociażby tego zabranego ze schroniska) jest karą dla właściciela. Przecież analogicznie można podejść do dzieci przysposobionych – czy to też kara dla rodziny zastępczej. (przepraszam – nie daj Boże abym próbował przyrównać społecznie te dwie sytuacje) Gdzie wasze głowy – rado-bezrado. Czyżby w kieszeni. Bo jakże inaczej można te wasz "decyzje" posumować. Parkingi dla wybranych, pomoc niepełnosprawnym, duszenie drzew – i wy tego nie widzicie. A gdzie te biedne zwierzątka maja wyjść na spacer. W parku zakaz wprowadzania psów na tereny zielone, na skwerku św. Antoniego podobnie. A czy wnoszenie jest przestępstwem, a psy bezpańskie (nie… Czytaj więcej »

Kozi ziom
Kozi ziom
2024 lat temu

A moze sami powini sobie ująć od koryta conakmniej po 10%.

jpł
jpł
2024 lat temu

… a może jeszcze obroże, smyczki, chipy dla niepokornych ???

Ewik
Ewik
2024 lat temu

Podnosić podatki za pieski .Jestem za ,bo właściciele piesków nie wiedzą ,że jak piesek nabrudzi to trzeba po nim posprzątać.Ciekawe czy w domciu też nie sprzątają g….n po psiaczkach.:)

EJ.
EJ.
2024 lat temu

W Jaśle należałoby wyznaczyć tereny na których mogliby spacerować właściciele ze swoimi pieskami.Tereny nad rzekami |wały| są uważane za tereny rekreacyjne i spacerowe dla mieszkańców Jasła.Z tych terenów nie można bezpiecznie korzystać ,ze względu na biegające tam duże ,różnej rasczęsto bez kagańca i smyczu, obroży na której powinien znajdować się numer identyfikacyjny psa.Właściciele tych psów często na zwróconą uwagę reagują agresywnie,wulgarnie i arogancko uważją ,że wały to tereny rekreacyjne dla psów.Brak jest oznakowania ,że są to tereny rekreacyjne dla psów i ich właścicieli.

m
m
2024 lat temu

czy któś mógłby mnie oświecić i powiedzieć na co dokładnie idą pieniądze z podatku za psa? Każą płacić i samemu sprzątać po psie (czyli idę do fryzjera, sama obcinam włosy a płacę za to fryzjerce). A jak już zbieram psie odchody to nie mam ich gdzie wyrzucić! :upset:

Back to top button
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x