Rozmaitości i ciekawostki

Gdzie ulokować pieniądze? Sprawdź nową porównywarkę!

Posiadasz oszczędności? Masz świadomość, że trzymanie środków na standardowym koncie bankowym nie jest korzystne? Poszukujesz możliwości ulokowania pieniędzy – tak, by móc wypracować choćby niewielkie zyski? Sprawdź nową porównywarkę finansową i wybierz produkt dostosowany do twoich potrzeb i oczekiwań.

Gdzie ulokować pieniądze? Sprawdź nową porównywarkę!
Gdzie ulokować pieniądze? Sprawdź nową porównywarkę!

Jak wynika z badań ” Pokolenia o finansach” przeprowadzonych na zlecenie Bank Zachodniego WBK, 4 na 10 Polaków posiada nawyk systematycznego oszczędzania choćby niewielkiej części swoich dochodów. Na regularne odkładanie środków decydują się przede wszystkim osoby z pokolenia Y, czyli osoby w wieku od 21 do 35 lat.

Boimy się agresywnych inwestycji

Wielu Polaków na swoje oszczędności pracuje całe życie. Dlatego stronią oni od inwestowania środków w agresywne instrumenty. Obawiają się bowiem dużych strat, mimo dywersyfikacji portfela. Wiadomo bowiem, że im szansa na wyższy zysk, tym większe ryzyko inwestycyjne. Stąd zainteresowanie mniej zyskownymi, ale dużo bardziej bezpiecznymi produktami oszczędnościowymi.

Popularne konta oszczędnościowe

Porównując finanse z Rankomat.pl, wiele osób szuka kont oszczędnościowych. Jest to jeden z najprostszych i zarazem najłatwiej dostępnych sposobów na lokowanie wolnych środków.

Konta oszczędnościowe nie zawsze jednak motywują do odkładania pieniędzy. Możliwość swobodnego dostępu do środków finansowych może sprawić, że środki będą uszczuplane bez większej potrzeby. W efekcie oszczędzanie będzie miało mizerne rezultaty.

Mało oprocentowane, ale bezpieczne lokaty

Alternatywą dla oszczędnościowych rachunków bankowych są lokaty. To instrumenty finansowe, które pozwalają pomnożyć zgromadzone środki o kilka procent w skali roku. Ich niezaprzeczalną zaletą jest gwarancja zysków. Jeżeli zdeponowane pieniądze zostaną wypłacone dopiero po zakończeniu trwania umowy, wówczas kapitał będzie powiększony o wypracowane odsetki.

Dodatkową zaletą lokat, poza bezpieczeństwem i gwarancją zysków, jest motywowanie do oszczędzania. Teoretycznie pieniądze są „zamrożone” na kilka-kilkanaście miesięcy (w zależności od czasu trwania lokaty). Ich wcześniejsza wypłata grozi bowiem utratą odsetek.

Chcąc zarobić maksymalnie dużo, należy wybrać najwyżej oprocentowane lokaty bankowe. Warto przy tym wspomóc się np. porównywarką lokat lub publikowanymi w internetowych serwisach finansowych rankingami uaktualnianymi każdego miesiąca. Dzięki temu, bez konieczności wizyt w bankach dowiesz się, gdzie najlepiej ulokować środki finansowe, by osiągnąć gwarantowane zyski.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x