Rozmaitości i ciekawostki

Ile można zaoszczędzić na OC?

Na OC można oszczędzić – i to naprawdę dużo! W skrajnych przypadkach nawet więcej niż 1000 zł, przy czym nie wymaga to żadnych wyrzeczeń i ani wydatków. Chcesz wiedzieć, jak to możliwe? Przeczytaj artykuł i zapoznaj się z informacjami, które pozwolą Ci obniżyć cenę OC.

Ile można zaoszczędzić na OC?
Ile można zaoszczędzić na OC?

Porównuj ceny

W przypadku OC sytuacja, w której jedno towarzystwo oferuje polisę dwa lub nawet trzy razy tańszą niż inne towarzystwo, występuje powszechnie. Tymczasem wszystkie towarzystwa sprzedają takie samo ubezpieczenie o identycznym zakresie ochrony. Jaki jest więc sens wybierania droższych ofert? Otóż żaden, dlatego jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy nadaremno i przepłacać za OC ponad 1000 zł, koniecznie porównaj obowiązujące ceny polis, a wśród nich znajdziesz tę najtańszą. Pomoże Ci w tym porównywarka OC kalkulator-oc-ac-auto.pl.

Jedź bezpiecznie

Stłuczki, kolizje i wypadki z Twojej winy kończą się nie tylko nerwami i całkowicie uzasadnionymi obawami, ale również stratami finansowymi. Inaczej nie da się nazwać podwyżki składki, która następuje po każdej wyrządzonej przez Ciebie szkodzie. Nawet niewielkie zarysowanie innego auta może spowodować wzrost ceny ubezpieczenia o kilkaset zł przez parę następnych lat – o ile oczywiście szkoda zostanie zgłoszona Twojemu towarzystwu i z jej tytułu zostanie wypłacone odszkodowanie z Twojego OC. Z kolei każdy rok bezpiecznej jazdy bez kolizji, stłuczki czy wypadku na koncie oznacza realne obniżki do momentu, aż uda Ci się uzyskać pełne upusty w wysokości 60%.

Dołącz drugiego właściciela

Najtańsze OC dla młodych kierowców można uzyskać, jeżeli doda się do ubezpieczenia drugiego kierowcę, który posiada pełne zniżki. W efekcie zwyżki młodego kierowcy zostają zredukowane, co oczywiście korzystnie odbija się na cenie ubezpieczenia i sprawia, że jest ono znacznie tańsze niż dla samego młodego kierowcy. Dzięki tej metodzie można oszczędzić nawet 50% ceny OC. Gra jest zdecydowanie warta świeczki, ale pamiętaj, że jeśli młody kierowca spowoduje szkodę, zniżki traci również drugi właściciel, nawet jeśli ani razu nie prowadził ubezpieczonego samochodu.

Nie korzystaj z rat

Jeśli opłacasz składkę na OC w ratach, miej świadomość, że przepłacasz. Uruchamiając raty, towarzystwa podwyższają bowiem cenę ubezpieczenia o dodatkowe 10-30% jego podstawowej wartości. W rezultacie za polisę, która przy jednorazowej płatności kosztuje 1000 zł, wykładasz 1100-1300 zł, tyle że w dwóch ratach.

Dobierz inne ubezpieczenia

Chcąc obniżyć jednostkową cenę OC, rozważ wykupienie dodatkowych polis, co pozwoli Ci na uzyskanie rabatu – pod warunkiem, że ich potrzebujesz. Ubezpieczenia w pakiecie są tańsze niż kupowane pojedynczo, więc jeśli rozważasz jakąkolwiek ochronę ponad obowiązkowe OC, możesz to wykorzystać w celu obniżenia jego ceny.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x