r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Jak dbać o swojego czworonożnego przyjaciela?

Właściciele psów często porównują opiekę nad zwierzęciem do opieki nad dzieckiem. Nie ma w tym porównaniu nic przesadzonego, ponieważ psy, tak jak dzieci, wymagają troski, uwagi i czułości. Jak dbać o swojego czworonożnego przyjaciela? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Chcąc kompleksowo zadbać o swojego psa, trzeba wziąć pod uwagę jego indywidualne potrzeby, pamiętać o regularnych konsultacjach z lekarzem weterynarii oraz stworzyć mu właściwe warunki do życia. Czworonożny przyjaciel potrzebuje też zbilansowanego pożywienia oraz odpowiedniej do jego możliwości dawki aktywności fizycznej.

Dieta, uzębienie i sierść psa

W przypadku ludzi baczną uwagę zwraca się na sposób odżywiania, okresowe wizyty u stomatologa oraz stan skóry. Analogiczne elementy są ważne w przypadku psa. Jego ciało powinno być zadbane, aby pupil mógł cieszyć się dobrym zdrowiem na dłużej. Oznacza to, że z czworonożnym przyjacielem należy udać się do weterynarza, który zbada zwierzę, wykluczy choroby serca i inne, groźne schorzenia, a także zaordynuje właściwą dla czworonoga dietę. Ta jest ważna nie tylko ze względu na holistyczne zdrowie psa, ale również utrzymanie stanu zębów zwierzęcia. Podawanie psy twardych przekąsek lub suchej karmy przeciwdziała odkładaniu się kamienia nazębnego, a co za tym idzie, zapobiega przedwczesnemu wypadaniu zębów.

Trzeba pamiętać również o dbaniu o sierść pupila. Konieczne są regularne szczotkowanie i okresowe kąpiele, a w przypadku niektórych ras, również strzyżenie. Dbanie o sierść pomaga także ograniczyć choroby skóry.

Psychika czworonożnego przyjaciela

Pies to zwierzę stadne, dlatego do życia potrzebuje nie tylko obecności człowieka, ale również jego uwagi. Na początku trzeba mu stworzyć odpowiednie warunki do życia, a więc zorganizować wygodne posłanie, w sklepie zoologicznym kupić obrożę lub szelki, oraz smycz. Równie ważna co odpowiednia karma jest aktywność fizyczna, a więc regularne spacery. Przy okazji spacerów, swojego pupila można nauczyć reagowania na komendy, korzystając z trików na to, jak tresować psa. To znacznie ułatwi codzienne spacery. Podczas tresury można używać zabawek, a w nagrodę podawać przekąski.

Posiadanie w domu zwierząt to ogromna odpowiedzialność. Trzeba pamiętać, że futrzasty pupil, oprócz wielu gadżetów i właściwego pożywienia, wymaga również miłości. Jeśli jej doświadczy, odwdzięczy się wiernością i tak samo gorącym uczuciem, jakim darzy go jego kochający właściciel.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Αναφορ Binance
9 miesięcy temu

Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good. https://accounts.binance.com/el/register-person?ref=GJY4VW8W

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x