Rozmaitości i ciekawostki

Jak działają bonusy bukmacherskie i jakie są ich rodzaje?

Bukmacherskie bonusy to tak naprawdę dodatkowe korzyści, na które mogą liczyć typerzy grający u legalnych bukmacherów. Zazwyczaj są to środki pieniężne do wykorzystania na grę, uzyskiwane w określonych przypadkach, po spełnieniu wskazanych reguł. Co jeszcze warto o nich wiedzieć i kiedy dokładnie można na nie liczyć? Serdecznie zachęcamy do poznania szczegółów w tym zakresie.

Specyfika bonusów na zakłady bukmacherskie

Jak wspomnieliśmy we wstępie, bonusy bukmacherskie to po prostu dodatkowe korzyści dla typujących. Bardzo często mogą liczyć na nie nowi gracze, co ma miejsce np. u buka Fortuna, który oferuje zwrot za pierwszy zakład wynoszący do 600 zł, jeśli obstawiony kupon będzie przegrany. Jeśli natomiast kupon będzie wygrany, typujący otrzymuje go oczywiście standardowym systemem.

Aby otrzymać bukmacherskie bonusy, trzeba oczywiście spełnić dodatkowe kryteria określone przez buka. Koniecznie należy sprawdzić więc warunki ich obrotu, czyli te reguły, które muszą zostać zrealizowane. Zazwyczaj są one zapisane w sekcji „Regulamin”, z wszystkimi niezbędnymi szczegółami, o których trzeba pamiętać.

Jakie są typy bonusów bukmacherskich online?

Wśród legalnych bukmacherów dominują następujące rodzaje bonusów:

  • bonusy powitalne (inaczej na start) – przyznawane są one nowym typującym, którzy dopiero zdecydowali się na ofertę danego buka. Zachęcają one do założenia konta w danym serwisie oraz przetestowania swoich umiejętności w zakresie typowania,
  • bonusy okazjonalne – dedykowane dla stałych graczy, mające stanowić swego rodzaju programy lojalnościowe zwiększające szansę na to, że typujący dalej będzie korzystał z oferty danego bukmachera.

Jakie są formy bonusów bukmacherskich?

Rozpoczynający obstawianie z pewnością powinni zapoznać się także z formami bonusów bukmacherskich, które można spotkać najczęściej. Są to:

  • bonusy przyznawane od depozytu, czyli od wpłaty – ich wysokość zależy od tego, jaki jest depozyt przelewany na konto w danym serwisie bukmacherskim,
  • freebet, czyli „zakład darmowy” – zgodnie z nazwą, w tym przypadku obstawia się pieniądze bukmachera,
  • zakłady bez ryzyka – jeśli obstawiony kupon będzie przegrany, wówczas bukmacher zwróci założoną kwotę.

Jak sprawdzić aktualne bonusy u bukmacherów?

Tego typu korzyści zmieniają się w zależności od bukmachera. Warto sprawdzić więc, co oferuje każdy z nich oraz na co może liczyć zarówno nowy, jak i stały gracz. Takie informacje najczęściej można sprawdzić w zakładce „Bonusy”, „Bonusy bukmacherskie” lub „Promocje”, przy czym nazewnictwo uzależnione jest oczywiście od oferującego. Warto sprawdzać je nie tylko w sytuacji, gdy jest się nowym graczem, ale również wtedy, gdy korzysta się z oferty danego buka przez dłuższy czas. Stali gracze też mogą bowiem liczyć na tego typu ofertę.

Bonusy? Tylko u legalnych bukmacherów

Typerzy muszą też pamiętać o tym, że potencjalnych graczy próbują kusić także bukmacherzy działający niezgodnie z prawem. Oferty u nich niejednokrotnie są bardzo atrakcyjne, co może zachęcać do założenia konta i rozpoczęcia gry. Typowanie u nielegalnych bukmacherów to jednak ryzyko i działanie niezgodne z prawem, o czym każdy musi pamiętać. Dlatego też warto sprawdzać bonusy bukmacherskie tylko u legalnie działających podmiotów, których obecnie jest na polskim rynku 23. Właśnie dlatego każdy gracz znajdzie ofertę dla siebie, również w zakresie oferowanych bonusów, które niejednokrotnie zachęcają do tego, aby po raz pierwszy skorzystać z propozycji danego buka.

Bonusy na zakłady bukmacherskie to propozycja, która różni się w zależności od firmy. Warto więc regularnie ją śledzić i sprawdzać te najbardziej konkurencyjne oraz dające największe możliwości w zakresie obstawiania.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x