Rozmaitości i ciekawostki

Jak uniknąć włamania w Robloxie?

Jak uniknąć włamania w Robloxie?

O nie!!! Ktoś na Robloxie wysłał do Ciebie wiadomość, w której chce Ci dać darmowy Builders Club i Robuxy, ale prosi Cię o podanie hasła. Co powinieneś zrobić?

Poprawna odpowiedź brzmi: nigdy nie podawaj nikomu swojego hasła do Robloxa, bez względu na to, za kogo się podaje! Dowiedz się, jak chronić swoje konto w Roblox przed potencjalnymi hakerami.

Użyj unikalnego hasła

Twoje hasło powinno być naprawdę trudne do odgadnięcia. Nie powinno być oczywiste, jak „12345678”, „abcdefgh”, Twoja nazwa użytkownika lub nazwa ulicy. Twoje hasło powinno mieć co najmniej 8 znaków i zawierać kombinację liter, cyfr i symboli. Bądź bardzo kreatywny. Na przykład spróbuj wpisać imię kogoś, kogo nie znasz zbyt dobrze, a na końcu cyfrę i wykrzyknik. Hakerzy mogą znaleźć w Internecie informacje o Tobie i wykorzystać je do odgadnięcia Twojego hasła. Jeśli więc mieszkasz przy ulicy Prostej 123, haker może spróbować podać jako hasło 123Prosta.

Nigdy nie podawaj nikomu swojego hasła

Nawet jeśli ktoś próbuje zaoferować Ci darmowy Klub Budowniczych lub Robuxy, nigdy nie podawaj nikomu swojego prawdziwego hasła. Administrator Robloxa nigdy nie poprosi Cię o hasło, więc jeśli ktoś twierdzi, że pracuje w Robloxie i prosi o Twoje hasło, oznacza to, że próbuje Cię zhakować plom.pl

Po zakończeniu gry wyloguj się z Roblox

Jest to szczególnie ważne, jeśli korzystasz z komputera używanego przez inne osoby, nawet jeśli jest to ktoś, komu ufasz. Oznacza to, że nawet jeśli zalogujesz się do Roblox na komputerze swojego najlepszego przyjaciela, powinieneś się wylogować – nigdy nie wiadomo, kto może mieć dostęp do komputera przyjaciela.

Włącz weryfikację dwuetapową (2SV)

Kiedy używasz weryfikacji dwuetapowej, nikt nie będzie w stanie zalogować się na Twoje konto Roblox, nawet jeśli zdobędzie Twoje hasło. Dzieje się tak dlatego, że za każdym razem, gdy zalogujesz się na Roblox, otrzymasz na swoje konto e-mail specjalny kod, który będziesz musiał wpisać w Roblox, aby dokończyć logowanie. Najpierw zaloguj się w Roblox i przejdź do ustawień. Jeśli jesteś na komputerze, kliknij kółko zębate, aby się tam dostać. Na telefonie lub tablecie dotknij trzech kropek. Jeśli nie zweryfikowałeś swojego adresu e-mail, wybierz Informacje o koncie, a następnie Zweryfikuj e-mail. Wejdź na swoją pocztę i kliknij link w wiadomości od Roblox, aby ją zweryfikować. Teraz wróć do Ustawień i kliknij zakładkę Bezpieczeństwo. Kliknij lub dotknij Weryfikację dwuetapową, aby ją włączyć. Wprowadź swoje hasło, aby potwierdzić.

Włącz PIN do konta

W przypadku gdy haker uzyska dostęp do Twojego konta, Twój 4-cyfrowy PIN uniemożliwi mu zmianę jakichkolwiek ustawień, takich jak Twój adres e-mail, numer telefonu czy hasło. Mimo to powinieneś zresetować swoje hasło na wypadek, gdyby hakerzy mogli znaleźć Twój PIN. Najpierw zaloguj się do Roblox i przejdź do swoich ustawień. Jeśli jesteś na komputerze, kliknij koło zębate, aby się tam dostać. Na telefonie lub tablecie dotknij trzech kropek. Kliknij lub dotknij opcji PIN do konta, aby ją włączyć. Wpisz 4-cyfrowy kod PIN.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x