r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Jak wyczyścić pamięć podręczną w systemie Android (i kiedy należy to zrobić)

Ograniczona pamięć telefonu z systemem Android może szybko się zapełnić. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy, którą łatwo przeoczyć, są zapisane informacje, które aplikacje regularnie tworzą, aby działać jak najlepiej.

Te tymczasowe pliki danych są znane jako pamięć podręczna. Spora część przestrzeni dyskowej Twojego telefonu z Androidem może być wypełniona plikami pamięci podręcznej. Przyjrzyjmy się, czym są tymczasowe pliki aplikacji i jak wyczyścić pamięć podręczną w systemie Android.

Co to jest pamięć podręczna ?

Telefon używa danych tymczasowych przechowywanych w plikach pamięci podręcznej, aby szybko przywołać powiązane informacje, gdy otwierasz aplikację. Na przykład Spotify może buforować Twoje najczęściej używane listy odtwarzania, aby nie musieć ładować pełnych list utworów od nowa za każdym razem, gdy je otwierasz. Google Chrome może buforować duży obrazek na stronie internetowej, którą regularnie odwiedzasz, więc nie musi go pobierać za każdym razem, gdy otwierasz stronę. Więcej porad jak i części do telefonów w sklepie sklepelectrogsm.pl

Jak wyczyścić pamięć podręczną na urządzeniach z systemem Android

W nowoczesnych wersjach systemu Android musisz usuwać pliki pamięci podręcznej każdej aplikacji z osobna. Nie ma systemowej opcji usuwania całej pamięci podręcznej. Zauważ, że rzadko trzeba usuwać całą pamięć podręczną urządzenia. W większości przypadków usunięcie pamięci podręcznej kilku problematycznych aplikacji może rozwiązać problemy z pamięcią masową lub wydajnością.

Otwórz Ustawienia i wybierz Przechowywanie. Na wyświetlonej liście stuknij pozycję Aplikacje (Inne aplikacje w systemie Android 11 i wcześniejszych). Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich aplikacji zainstalowanych w telefonie. Wybierz aplikację, której pamięć podręczną chcesz wyczyścić. Aby zobaczyć, które aplikacje zajmują najwięcej miejsca, dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz Sortuj według rozmiaru. Jako przykład posłuży nam Chrome. Na stronie informacyjnej aplikacji stuknij opcję Wyczyść pamięć podręczną. To wszystko, co trzeba zrobić, aby wyczyścić pliki pamięci podręcznej dowolnej aplikacji w telefonie z Androidem. Pamiętaj, że jeśli zamiast tego stukniesz Wyczyść pamięć masową, usuniesz wszystkie dane z aplikacji. To w zasadzie przywraca jej świeży stan, tak jakbyś właśnie ją zainstalował.

Co się dzieje po wyczyszczeniu pamięci podręcznej Androida?

Po wyczyszczeniu plików z pamięci podręcznej odzyskasz trochę miejsca w pamięci, a aplikacja będzie działać normalnie. Jednak ponieważ usunąłeś dane używane do optymalnego działania, niektóre elementy (jak te wymienione powyżej) będą ładować się wolniej przy następnym użyciu aplikacji. Możesz zauważyć, że po wyczyszczeniu pamięci podręcznej w końcu wszystko wraca do normy. Z czasem aplikacje ponownie gromadzą dane w pamięci podręcznej w zależności od sposobu ich używania. Ponieważ pamięć podręczna jest użyteczna, nie powinieneś się martwić, kiedy aplikacja gromadzi pliki w pamięci podręcznej. Czyszczenie pamięci podręcznej nie powinno wylogowywać Cię z aplikacji ani powodować innych poważnych zmian.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
registrace na binance
2 miesięcy temu

Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks! https://accounts.binance.com/cs/register?ref=W0BCQMF1

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x