r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Jak zdobyć pracę zdalną i pracować z dowolnego miejsca

Zamiast dojeżdżać codziennie do biura, po prostu wykonuj swoją pracę z dowolnego miejsca – czy to będzie Twoja kanapa, schronisko w Alpach, czy przestrzeń co-workingowa na Bali. Dobra wiadomość jest taka, że zdobycie pracy zdalnej nigdy nie było łatwiejsze. Ale wciąż pojawia się pytanie – czy szukanie pracy zdalnej różni się od tradycyjnego szukania pracy? I jak upewnić się, że firma może być zaufana, jeśli nie spotkasz się z nimi osobiście?

Stwórz CV

Główną zaletą pracy zdalnej jest duża elastyczność, dzięki której ludzie mogą w większym stopniu łączyć pracę z życiem prywatnym. Odcinasz się od dojazdów, co jest świetne. Nie jestem pewien, jak wiele osób faktycznie lubi podróżować do pracy. Osoby poszukujące pracy również mają więcej możliwości. Jeśli ktoś mieszka w społeczności wiejskiej, jego opcje są często ograniczone, ponieważ jest to małe miejsce. suprofit.com

Od czego zacząć ?

Jest wiele sposobów. Możesz zacząć od tradycyjnych stron z ofertami pracy. Filtruj ogłoszenia o pracę według słów kluczowych takich jak praca zdalna, praca z domu, telepraca. W niektórych wyszukiwarkach pracy można również filtrować ogłoszenia według rodzaju pracy – można mieć pełny etat zdalny, pół etatu zdalny, i tak dalej. To jest główny sposób. Istnieją również strony internetowe dla freelancerów, które są nastawione na pracę zdalną, ale niekoniecznie podkreślają ten fakt.

Kiedy znajdę ogłoszenie o pracę, na co powinienem uważać ?

Zawsze rób badania tak samo jak w przypadku „tradycyjnego” poszukiwania pracy. Upewnij się, że to prawdziwa firma. Sprawdź ich stronę internetową i media społecznościowe. Wygoogluj nazwisko swojego kontaktu, aby sprawdzić, czy jest on prawdziwą osobą w tej firmie. Sprawdź, czy ich dane kontaktowe zgadzają się z danymi prawdziwej osoby. A jeśli nie jesteś do końca pewien, znajdź główny numer na prawdziwej stronie internetowej firmy i poproś o połączenie z osobą kontaktową.

Czego pracodawcy szukają w pracownikach zdalnych ?

Generalnie jest tak samo, jak w przypadku ról pełnionych osobiście: szukają głównie kogoś, kto spełnia wymagania dotyczące pracy i jest dobrze dopasowany do kultury. Ponadto bardzo ważna będzie twoja zdolność do komunikacji i zarządzania czasem przy niewielkim nadzorze. Reszta naprawdę zależy od roli. Na przykład, jeśli szukasz pracy związanej z technologią, mogą szukać pracowników, którzy mają sprzęt potrzebny do wykonywania pracy. Lokalizacja też może być ważna dla niektórych firm. Widzę teraz wiele możliwości pracy zdalnej, gdzie ludzie są zatrudniani z zagranicy, ale dla niektórych firm może to być ograniczenie.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tony
Tony
6 dni temu

Jeśli szukasz solidnej aplikacja szpiegowska na telefon, to warto sprawdzić tę https://aplikacjeszpiegowskie.pl/. Znajdziesz tam szeroki wybór aplikacji do monitorowania telefonów, które są skuteczne i bezpieczne w użyciu. Pamiętaj jednak, że korzystanie z aplikacji szpiegowskich powinno być zgodne z przepisami prawa i zasadami etyki.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x