r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Jak zmniejszyć swój strach przed lataniem

Jak zmniejszyć swój strach przed lataniem

Strach przed lataniem wciąż jest dla niektórych ogromnym problemem, ale nie musi! Strach przed lataniem jest dość irracjonalny – statystycznie masz większe szanse na to, że zginiesz, przechodząc przez ulicę! Strach może wynikać ze złych doświadczeń – na przykład z niefortunnego lotu lub z obejrzenia wiadomości o porwaniu lub katastrofie samolotu.

Dla niektórych osób strach przed lataniem może być nieprzyjemnym uczuciem, które potrafią ukryć, podczas gdy inni mogą mówić o nim głośno, a nawet wykazywać oznaki stresu, takie jak pocenie się i drżenie – lub nawet być tak przerażeni, że przez cały czas pozostają na ziemi. Jak więc możesz sobie z tym poradzić?

Przygotuj się z dużym wyprzedzeniem do lotu

Dobre przygotowanie się do lotu może pomóc w zmniejszeniu lęku przed lataniem. Sporządzając listę kontrolną wszystkich ważnych rzeczy, które musisz zabrać, a następnie pakując się z dużym wyprzedzeniem, możesz uniknąć niepotrzebnego pośpiechu, co pomoże zminimalizować niepokój przed lotem.

Wczesne dotarcie na lotnisko

Wczesne wyruszenie w podróż również pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu. Staraj się dotrzeć na lotnisko ponad dwie godziny przed lotem, aby nie stresować się zbytnio, gdy w drodze na lotnisko pojawi się niespodziewane opóźnienie. Wcześniejsze przybycie da Ci również czas, by dowiedzieć się dokładnie, kiedy i gdzie masz się odprawić przed lotem, a także pozwoli Ci się zrelaksować, odwiedzając lotniskowe sklepy lub kawiarnię topsuplementy.com

Dobrze się odżywiaj przed lotem

Przed długim lotem zadbaj o porządny posiłek. Poziom cukru we krwi może spaść podczas długiego lotu – zwłaszcza w chwilach niepokoju lub stresu, kiedy organizm spala więcej cukru niż w stanie relaksu. Nie pij też zbyt dużo, ponieważ atmosfera w kabinie jest pod ciśnieniem, więc alkohol będzie działał na Ciebie bardziej niż zwykle i może wyolbrzymić Twoje lęki.

Naucz się relaksować

Próba zrelaksowania się podczas lotu pomoże zmniejszyć poziom stresu. Spróbuj wykonać kilka głębokich ćwiczeń oddechowych i załóż luźne ubrania. Możesz nawet rozważyć zabranie ze sobą nadmuchiwanej poduszki dla zwiększenia komfortu. Pomoże Ci również rozproszenie uwagi – zabierz słuchawki, które pomogą Ci zagłuszyć hałasy samolotu i pozwolą Twojemu umysłowi błądzić, lub spróbuj porozmawiać z innymi osobami w Twoim otoczeniu.

Myśl pozytywnie

Pomyśl o swoim celu podróży, aby pod koniec lotu nie stracić go z oczu. Pamiętaj też, że latanie jest około 10 razy bezpieczniejsze niż wchodzenie po schodach w domu i 21 razy bezpieczniejsze niż jazda samochodem – szacuje się, że musiałbyś latać codziennie przez 30 000 lat, zanim miałbyś szansę na śmiertelną katastrofę lotniczą! Pamiętaj o tych danych podczas lotu, a poczujesz się o wiele bezpieczniej i spokojniej.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x