Rozmaitości i ciekawostki

Jaki telefon do słuchania muzyki wybrać?

Era walkmanów, discmanów, a nawet odtwarzaczy mp3 już dawno odeszła do lamusa historii. Dziś, jeśli chcesz posłuchać muzyki w drodze – np. podczas spaceru, jadąc do pracy czy biegając, sięgasz po smartfona.

Jaki telefon do słuchania muzyki wybrać?

To tu możesz przechować wszystkie swoje pliki audio lub skorzystać z serwisów streamingowych typu Spotify czy Tidal. Pytanie jednak: na którym urządzeniu będzie się słuchać najlepiej?

Co jest istotne z perspektywy osoby, która słucha na smartfonie dużej ilości muzyki? Audiofile docenią:

  • wysokiej klasy przetwornik, który zagwarantuje dobrą jakość dźwięku w słuchawkach,
  • obecność wtyczki minijack, ponieważ słuchawki Bluetooth, mimo wszystko, nie zastąpią jakości tych przewodowych z wysokiej półki,
  • dobry, stereofoniczny głośnik – przydatny wówczas, gdy muzyki słuchasz w domu lub w gronie przyjaciół,
  • możliwości korekcji dźwięku przy pomocy wbudowanego oprogramowania.

A jaki w praktyce telefon do słuchania muzyki wybrać? Oto kilka modeli, na które warto w tym kontekście zwrócić uwagę.

Ciekawe telefony do słuchania muzyki to…

… te, w których nacisk położony jest właśnie na wysoką jakość dźwięku – tak w słuchawkach, jak i z głośnika. Które to? Odpowiedź przynosi porównanie modeli telefonów na Komórkomat.pl. Z uzyskanych w ten sposób danych wynika, że modelami wartymi uwagi miłośników doskonałych doświadczeń muzycznych są m.in.:

  • LG V30 – wyposażony w wysokiej klasy przetwornik Quad DAC, gwarantujący dobry odbiór dźwięku w słuchawkach. Choć głośnik jest tu monofoniczny, daje głośny i wyraźny dźwięk.
  • HTC U12+ – z fantastycznym głośnikiem stereofonicznym, a także doskonałą jakością dźwięku w słuchawkach. Choć model nie ma łącza minijack, dołączone do zestawu słuchawki Bluetooth zapewniają aktywną redukcję szumów, co przekłada się na perfekcyjną przejrzystość.
  • Sony Xperia XZ3 – Sony to ekspert od dobrej klasy dźwięku. Nie inaczej jest w przypadku ubiegłorocznego flagowca – Xperii XZ3. Tu znajdziesz m.in. bardzo rozbudowaną opcję korekcji dźwięków, włącznie z ich dopasowaniem do typu posiadanych słuchawek. Tańszą alternatywą dla tego modelu może być Sony Xperia XA2, również ze świetnym dźwiękiem.
  • Samsung Galaxy 9+ – to flagowiec z gniazdem minijack i dźwiękiem przestrzennym w technologii Dolby Atmos, znanej m.in. z sal kinowych. Lepszej recenzji nie trzeba.
  • Huawei Mate 20 Pro – tu również znajdziemy wsparcie Dolby Atmos dla dźwięku przestrzennego oraz dobry głośnik stereo.

To oczywiście tylko kilka modeli wartych uwagi w aspekcie jakości dźwięku. Aby wybrać idealny dla siebie, porównaj wszystkie parametry urządzeń na rynku i podejmij świadomą decyzję.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x