Rozmaitości i ciekawostki

Jakie elementy balustrad nierdzewnych zamontować?

Nowoczesne budownictwo stawia na proste, minimalistyczne bryły, wytrzymałe, eleganckie elewacje oraz funkcjonalne rozwiązania. W tym wypadku każdy detal ma znaczenie i w szeregu propozycji warto wybierać na przykład rury ze stali nierdzewnej, które nadadzą określony styl całej kompozycji. Takie elementy architektoniczne poza zmianą koloru i wykończenia sprawiają, że nawet dom z historią nabierze niezwykle nowoczesnego wyglądu. Poza tym że balkony francuskie rewelacyjnie wyglądają, to są również bardzo praktyczne.

  1. Jak zmienić wygląd domu?
  2. Ochrona balkonu
  3. Nowoczesne wykończenie

Jak zmienić wygląd domu?

Coraz więcej osób sięga po balustrady francuskie. Choć to jeden z wyróżników nowoczesnego stylu, to doskonale sprawdza się także przy nadawaniu ciekawego charakteru budynkom po remoncie. Warto zauważyć, że elementy balustrad i uchwyty do szyb montuje się nie tylko w domach, ale także w miejscach użyteczności publicznej czy też centrach handlowych. Balkon francuski w przeciwieństwie do tradycyjnego nie ma płyty, więc nie jest dedykowany by wyjść, wypić kawę czy uprawiać kwiaty. Pełni funkcję przede wszystkim estetyczną i jako ważny detal architektoniczny elementy do balustrad Avis doskonale rozbijają bryłę i podkreślają jej minimalizm. Charakterystyczne balkony francuskie montuje się przy dużych oknach, które zaczynają się tuż nad podłogą i kończą przy suficie. Zazwyczaj tylko górna część się otwiera, więc balustrada ma funkcję tylko i wyłącznie estetyczną.

Ochrona balkonu

Daszki szklane

Daszki szklane pojawiają się nad balkonami także tymi francuskimi oraz nad drzwiami wejściowymi. Przede wszystkim nadają całości niezwykle charakterystycznego stylu. Poza tym daszki szklane stanowią pewnego rodzaju ochronę przed deszczem, wiatrem czy też promieniami słońca. Wiele zależy od tego, czego potrzebujemy i jakie mocowania do szkła wybierzemy. Niektóre konstrukcje są tak ascetyczne, że praktycznie ich nie widać. To ultranowoczesne rozwiązanie może zabezpieczać niemalże każdą przestrzeń.

Nowoczesne wykończenie

Popularne balustrady systemowe pojawiają się w różnych wnętrzach. Wprowadzają do nich klimat oraz elegancję, ale z drugiej strony zabezpieczają na przykład schody w centrach handlowych czy urzędach. Takie rozwiązanie jest łatwe w montażu i na długo będzie utrzymywać niezwykły charakter przestrzeni. Słupki ze stali nierdzewnej oraz uchwyty do szkła będą również niezbędne w momencie, gdy zdecydujemy się na wykończenie przestrzeni szybami. To sprawdza się doskonale, gdy potrzebujemy doświetlenia przestrzeni i nie chcemy jej w jakikolwiek sposób ograniczać.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x