r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Jest kryzys – drożeje cukier

Lada dzień w sklepach Społem za kilogram cukru zapłacimy aż 3,29 zł. Na początku marca ceny podniesie też Leclerc, któremu kończą się już zapasy kupione po niższej cenie.

 

Cukier drożeje systematycznie od kilku tygodni. Ceny rosną u producentów, przez co drożej jest w hurcie. Niestety na razie nie zanosi się, aby w najbliższym czasie miało być lepiej.

 

– Nasza marża na cukrze to w tej chwili zaledwie 5-6 proc. – mówi Zygfryd Kozak, wiceprezes PSS Społem w Rzeszowie. – Dlaczego mimo tego w sklepach jest coraz drożej? Bo ceny systematycznie rosną w hurcie. W tym tygodniu kupiliśmy 10 ton po 2,77 zł za kilogram. To o 32 grosze więcej niż do tej pory. Dlatego lada dzień w sklepie cukier będzie po 3,29 zł, a nie jak dotychczas po 2,89 zł.

 

Na razie ceny nie wzrosną w hipermarkecie Leclerc w Rzeszowie.

 

– Mamy jeszcze zapasy kupione po niższej cenie, których wystarczy nam do końca lutego – mówi Leszek Bielecki, dyrektor hipermarketu. – Dlatego jeszcze przez kilka dni utrzymamy stare ceny. Niestety, jeśli nic się nie zmieni, od początku marca także i u nas będzie drożej.

 

Dlaczego ceny rosną? Producenci tłumaczą je mniejszą ilością zapasów w magazynach i kiepskimi zbiorami buraków w ubiegłym roku. Nie bez znaczenia jest też kryzys finansowy. Ponieważ zagraniczni importerzy zapłacili nam lepiej za cukier, polskie firmy wyeksportowały go do zachodniej Europy.

 

 

Nowiny, Bartosz Gubernat

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
falko
falko
2024 lat temu

no i co z tego i tak będą pędzić….do przodu:yes:

cza
cza
2024 lat temu

Jest teraz taka moda , jak co to ??? kryzys !!! drogo bo ?? kryzys !!! cukrownie sprzedali, UE wydaje dyzpozycje tyle ton można wyprodukowac ,ale kryzys tfu !!!!:upset:

siara
siara
2024 lat temu

:D:D:Dtroszy bedzie biber

pyro+siwy
pyro+siwy
2024 lat temu

wiem bo sam kupilem 1 tone

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x