Rozmaitości i ciekawostki

Kanada – dobre miejsce do pracy i zwiedzania

Kanada to piękny kraj, który doskonale nadaje się zarówno do tego, aby wyemigrować tam zarobkowo na stałe lub dłuższy czas, jak również zachwyca swoimi pięknymi, surowymi pejzażami. Jeśli chcesz tam pojechać, pomożemy Ci przygotować się do tego!

Kanada – dobre miejsce do pracy i zwiedzania
Kanada – dobre miejsce do pracy i zwiedzania

Praca w Kanadzie – gdzie szukać?

Jeśli interesuje Cię praca w Kanadzie, w sieci znajdziesz wiele ogłoszeń agencji rekrutujących Polaków do pracy w tym kraju. Należy jednak najpierw poczytać opinię na ich temat, aby nie natrafić na takie, które nie spełniają oczekiwań pracowników. Ale uwaga – jeśli chce się podjąć pracę tymczasową w Kanadzie, należy posiadać na nią zezwolenie. Możesz je uzyskać tylko wtedy, gdy otrzymała się ofertę pracy od firmy z Kanady oraz gdy potencjalny pracodawca będzie posiadać zgodę z Kanadyjskiego Biura Pracy (HRSDC) na zatrudnienie pracownika z zagranicy. Dopiero po otrzymaniu potwierdzenia oferty pracy wydanego przez HRSDC, można aplikować o zezwolenie na pracę, wypełniając specjalny wniosek i uiszczając opłatę (w dolarach kanadyjskich). Potrzebne dokumenty to dwa zdjęcia, pisemna oferta pracy od pracodawcy (zawierająca czas zatrudnienia oraz zakres obowiązków), zaświadczenie o niekaralności oraz badania lekarskie (specyficzne dla wykonywanego zawodu).

Wizyta w Kanadzie

Jeśli nie interesuje Cię praca w Kanadzie, a lecisz tam odwiedzić krewnych lub zwiedzić ciekawe miejsca, wówczas wiza może Ci być potrzebna w przypadku, gdy masz zamiar być na miejscu przez okres co najmniej 6 miesięcy. Informacje o rodzajach wiz i niezbędnych dokumentach do ich uzyskania znajdziesz na oficjalnych stronach władz kanadyjskich, a także wpisując do wyszukiwarki frazę „Kanada wiza”. Jeśli pobyt będzie krótszy niż 6 miesięcy, wówczas wystarczy paszport biometryczny oraz obowiązek posiadania eTA (Electronic Travel Authorisation – elektroniczna autoryzacja podróży). Wyrobienie eTA kosztuje 7 dolarów kanadyjskich. eTA powiązana jest ściśle z paszportem, który zawsze należy mieć przy sobie. Informacje o procesie uzyskiwania autoryzacji również znajdziesz po wpisaniu frazy „Kanada wiza”.

Jak podróżować do Kanady?

Najszybszym i najpewniejszym sposobem na dostanie się do tego kraju jest lot samolotem. Wszystkie połączenia lotnicze do Kanady możesz sprawdzić na stronach serwisu Fru. Ceny biletów zaczynają się już od 1,8 tysiąca złotych za lot w obie strony. Ceny uzależnione są od linii lotniczych, a czas podróży od ilości ew. przesiadek po drodze. Jedno z najszybszych połączeń to zaledwie 15 godzin – w tym 5 godzin czekania na dwie przesiadki. Jedno z najdłuższych to z kolei 31 godzin, gdzie aż 17 godzin czeka się na przesiadkę w Monachium. Dzięki Fru możesz znaleźć połączenia, dzięki którym nie stracisz czasu na zbyteczne przesiadki i dotrzesz do celu w krótkim czasie, a ponadto zaoszczędzisz na biletach!

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x