r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Kolizje z dziką zwierzyną. Policjanci apelują o ostrożność!

W jesiennych miesiącach, kiedy wcześniej zapada zmrok, występują zmienne nieraz trudne warunki atmosferyczne oraz ograniczona widoczność, istnieje większe prawdopodobieństwo zderzenia ze zwierzęciem, które nagle może wbiec na drogę. W październiku w powiecie jasielskim doszło już do czterech takich zdarzeń. We wrześniu było ich dziewięć. Apelujemy o ostrożność!

Kolizje z dziką zwierzyną. Policjanci apelują o ostrożność!
Kolizje z dziką zwierzyną. Policjanci apelują o ostrożność!

W ostatnim czasie policjanci częściej wzywani są do zdarzeń drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny. Na szczęście do tej pory żaden z kierujących po zderzeniu z sarną lub jeleniem nie odniósł poważnych obrażeń. Jedyne straty powstałe po kolizji ze zwierzęciem to zniszczone samochody i koszty związane z ich naprawą.

W okresie jesiennym dzikie zwierzęta przejawiają się większą aktywnością. Po zmroku lub wczesnym rankiem częściej niż zwykle migrują, głównie w celu poszukiwania pożywienia. Jedną z głównych i najtrudniejszych przeszkód do pokonania są dla nich ruchliwe drogi.

Apelujemy do kierujących pojazdami, by zachowali szczególną ostrożność podczas jazdy. W miejscach gdzie ustawione są znaki drogowe ostrzegające o dzikiej zwierzynie, należy zwolnić, obserwować bacznie drogę i być przygotowanym do nagłego hamowania.

Jeśli jednak dojdzie do zderzenia, pamiętajmy by zabezpieczyć miejsce i pod żadnym pozorem nie zbliżać się do zwierzęcia. W wyniku szoku po zderzeniu z pojazdem, zwierze może być agresywne i może nas zaatakować.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x