Artykuł sponsorowanyRozmaitości i ciekawostki

Komputery poleasingowe rewelacyjnym rozwiązaniem dla szkół

Współczesny świat bez komputerów? Trudno wyobrazić sobie taką sytuację, gdyż na dzień dzisiejszy to komputer jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Jeszcze trudniej wyobrazić sobie każdą szkołę, która w swoim zakresie ponosi odpowiedzialność za wdrażanie wiedzy z zakresu technologii informacyjnej i informatyki, a nauczającą danych przedmiotów bez możliwości korzystania z komputera.

Szkoły od zawsze borykają się z trudnościami finansowymi, ich wydatki są niedoszacowane i nie przystają do rzeczywistości. Aby sprostać wymaganiom XXI wieku i zaopatrzyć placówki oświatowe w komputery stacjonarne, niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest dokonanie zakupu w wersji poleasingowej. Szeroka oferta ze specjalnymi rabatami dla placówek edukacyjnych, stosunkowo dobre parametry, a przede wszystkim legalne źródło szkoły mogą znaleźć na https://www.mdmkomputery.pl/poleasingowe-komputery.

Komputery użytkowane są znakomitym narzędziem pracy i nauki dla współczesnego ucznia na każdym etapie edukacyjnym. Świetnie sprawdzają się również w nauce wszystkich przedmiotów. Poza tym współczesna szkoła pracuje z e-dziennikiem, gdzie idealnym sprzętem do jego uruchomienia jest komputer stacjonarny, który powinien znajdować się na każdym nauczycielskim stanowisku. Wyposażenie klasopracowni informatycznej to kolejny zakup 15 komputerów, które po zainstalowaniu są miejscem pracy każdego ucznia. Trzeba zaznaczyć, że niektóre szkoły, ze względu na ilość uczniów, muszą takich pracowni uruchomić kilka. W rezultacie zapotrzebowanie szkół na sprzęt komputerowy to niemałe obciążenie finansowe.

Aby zabezpieczyć możliwości edukacyjne uczniom, warto skorzystać z oferty sklepu internetowego, który proponuje szeroki wybór komputerów poleasingowych. Proponowany sprzęt jest naprawdę wysokiej jakości i pozwala na realizację zadań o różnym stopniu zaawansowania. Ponadto wszystkie komputery poleasingowe przykładowo w firmie https://www.mdmkomputery.pl są wyposażone między innymi w legalny system operacyjny Windows 10 PL. Zakup takiego sprzętu jest dobrym rozwiązaniem na zabezpieczenie potrzeb placówki oświatowej z połączeniem jej możliwości finansowych. Ponadto warto zaznaczyć, że sprzęt poleasingowy w niczym nie ustępuje temu nowemu, zakupionemu w specjalistycznych sklepach.

W ofercie sklepu szkoły znajdą szeroki wybór komputerów poleasingowych różnych producentów. Zazwyczaj jest to sprzęt powystawowy lub używany w krótkim okresie czasu. Najczęściej firma korzysta z komputera od roku do 3 lat, po czym wymienia sprzęt na nowy. Ten, który jest w pełni sprawnie technicznie, a nie przystaje do wymagań wielkiej firmy, jak najbardziej sprawdzi się w każdej placówce oświatowo-wychowawczej. Warto zaznaczyć, że oferowany komputer poleasingowy to nie tylko marka, wysoka jakość, solidność, wydajność w pracy, ale również zabezpieczenie na przyszłość w postaci gwarancji na okres 12 miesięcy, co przekłada się na łatwe i szybkie dokonanie naprawy, bez ponoszenia z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Ważna informacja dla osób zajmujących się zakupem komputerów dla szkół jest taka, że w związku z wprowadzeniem ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004r. (Dz. U. Nr 54 z 2004 r., poz.535 z późn. zm. Dz. U. Nr 90 z 2005r. poz.756) na podstawie art. 83 ust.1 pkt.26 w sprawie wykorzystania sprzętu komputerowego, do którego stosuje się stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 0% oraz warunków jej stosowania, istnieje możliwość zakupu sprzętu poleasingowego z „0” VAT-em. Dotyczy to wszystkich placówek oświatowych, od przedszkola począwszy, na uczelniach wyższych kończąc, bez względu na to, czy dana jednostka funkcjonuje jako publiczna, czy niepubliczna. Wystarczy tylko złożone zamówienie przez zainteresowaną placówkę oświatową i zaświadczenie ze strony organu prowadzącego, że zamówiony sprzęt będzie wykorzystywany wyłącznie w celach dydaktycznych i edukacyjnych. Na pewno warto z takiej możliwości skorzystać i doposażyć szkoły, przedszkola, uczelnie poprzez zakup komputerów w wersji poleasingowej.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x