r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Rzeszowie

17 kwietnia 2009 r. w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie odbył się VII Międzygimnazjalny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Wojewody Podkarpackiego.

Bardzo dużym sukcesem zakończyła udział w konkursie uczennica klasy I gimnazjum w Zespole Szkół w Szebniach Kamila Macieik, która zaprezentowała dwie pieśni patriotyczne: „Mury” i „Czerwone Maki”. Ciekawie zaprezentowała się także druga z naszych solistek Justyna Czekalska z klasy III gimnazjum pięknie interpretując utwór „Biały krzyż” Konkurs zgromadził młodzież gimnazjalną z całego województwa podkarpackiego, więc tym cenniejszy jest sukces naszej uczennicy, która w pokonanym polu pozostawiła 26 konkurentów.

Ukoronowaniem konkursu był koncert finałowy, który odbył się 05.05.2009 r. w Teatrze „Maska” w Rzeszowie. Podczas koncertu finałowego zaprezentowali się wyłącznie laureaci konkursu w kategorii soliści i zespoły wokalno-instrumentalne, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody z rąk Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Wojewody Podkarpackiego.

Życzymy dalszych sukcesów naszej utalentowanej młodej gimnazjalistce, której opiekunką jest nauczycielka muzyki mgr Wioletta Zygmunt.

Z.S. w Szebniach

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X