r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Kontenery socjalne – okazja dla instytucji charytatywnych i urzędów gminy

Kontenery socjalne – okazja dla instytucji charytatywnych i urzędów gminy

Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem gmina ma obowiązek nieść pomoc osobom ubogim i bezdomnym. A precyzyjniej mówiąc: wedle art. 17 ustęp 1 punkt 3 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku – do zadań gminy o charakterze obowiązkowym należy udzielanie schronienia, zapewnianie posiłku, oraz niezbędnego ubrania osobom tego pozbawionym. Wynika z tego, że gmina posiadać musi infrastrukturę niezbędną do wspomnianego zadania. Podobnie jest zresztą z instytucjami charytatywnymi. Nic nie sprawdzi się w tej roli lepiej niż kontener socjalny. Dlaczego tak jest i jakie korzyści odniesie zarówno urząd gminy, jak i instytucje charytatywne z korzystania z kontenerów socjalnych? O tym w niniejszym artykule.

Jakie korzyści odniesiemy korzystając z kontenerów socjalnych?

Wszystkie instytucje, które odpowiadają za niwelowanie ubóstwa – jak choćby urząd gminy, lub wszelkie organizacje charytatywne, czy rządowe – odniosą ogromne korzyści z korzystania z kontenerów socjalnych. Pierwszym, najbardziej nasuwającym się przykładem będą oczywiście znacznie niższe koszty eksploatacji kontenera socjalnego, niż standardowego budynku murowanego, który przeznaczymy na ten cel. Wiąże się to z ryzykiem inwestycji, które w takim przypadku będzie znacznie niższe.

Kontenery socjalne – okazja dla instytucji charytatywnych i urzędów gminy

Źródło: Mastertec

Kontenery socjalne – elastyczne rozwiązanie

Kolejną grupą korzyści, które dana gmina, czy instytucja uzyska korzystając z kontenerów socjalnych będzie wielka elastyczność takiego rozwiązania. Wiąże się to z faktem, że kontenery można ze sobą w dowolny sposób łączyć, lub dodawać do nich kolejne segmenty – tak by cała, nowopowstała inwestycja w jak największym stopniu zapewniała godziwe warunki osobom ubogim.

Otrzymujemy więc możliwość wprowadzenia zmian w konstrukcji, a także całościowego, indywidualnego dopasowania projektu kontenerów socjalnych – do potrzeb danej gminy, czy instytucji, a także miejsca i środowiska, w których będą wybudowane. Będzie to mieć swoje przełożenie na osoby ubogie, które korzystać będą z socjalnych kontenerów – w postaci znacznego podwyższenia ich poziomu bytowego.

Kontenery socjalne – okazja dla instytucji charytatywnych i urzędów gminy

Mobilność kontenerów socjalnych

Kolejnym plusem, który wynika z korzystania przez daną instytucję, czy urząd z kontenerów socjalnych – jest fakt ich mobilności. Inaczej, niż w przypadku standardowych stacjonarnych ośrodków – kontener socjalny można transportować tam, gdzie na daną chwilę jest najpotrzebniejszy. Warto do tego dodać, że przenoszenie i transport kontenerów socjalnych odbywa się przy minimalnym wykorzystaniu sił i środków.

Zmiana w postrzeganiu kontenerów socjalnych

Do niedawna mieliśmy do czynienia z postawą negującą kontener jako miejsce w którym mieszkać, czy nawet wypoczywać może człowiek. Teraz jednak – z powodu wzrostu oczekiwań konsumentów – kontenery przeszły ewolucję. Ich brak wygody i nieatrakcyjna estetyka – wyparte zostały na rzecz wygodnego, wytrzymałego i praktycznego wykonania. Warto do tego dodać, że na Zachodzie: w WB, USA i Kanadzie – szeroko rozpowszechnione jest mieszkanie w kontenerach.

Istnieją nawet całe miasteczka złożone z tych konstrukcji, a kwaterowanie w Trailer Parku – bo tak się je tam powszechnie nazywa – w żadnym stopniu nie uwłacza ich mieszkańcom. Warto więc i w Polsce wprowadzić ten wygodny i niezwykle tani sposób budownictwa – choćby w postaci kontenerów socjalnych.

Podsumowanie

Jak więc widzimy – zarówno zobowiązany do pomocy ubogim urząd gminy, jak i dana instytucja charytatywna może bardzo skorzystać na dzięki kontenerach socjalnych. Warto więc wybierać i dopuszczać do przetargów tylko i wyłącznie najlepsze firmy, oferujące sprzedaż, lub wynajem kontenerów socjalnych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
binance nos registro
1 miesiąc temu

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you. https://www.binance.com/pt-PT/register?ref=T7KCZASX

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x