Rozmaitości i ciekawostki

Lodówki wolnostojące ciągle znajdują zastosowanie

Kiedy modernizujemy kuchnię lub planujemy całkowicie nową, istotną sprawą w projektowaniu pomieszczenia jest sprzęt AGD. Często zastanawiamy się jak dopasować sprzęt AGD do całości wystroju. Podstawowym sprzętem AGD, który musi zagościć w naszej kuchni jest lodówka. Tym pojęciem, w mowie potocznej, standardowo przyjęło się nazywać chłodziarko-zamrażarki. Dzisiaj nie ma to wielkiego znaczenia, gdyż same chłodziarki nie cieszą się popularnością nabywców.

Na jaką lodówkę się skusić, czy pod zabudowę a może wolnostojącą? Wielu z nas jest zwolennikami lodówek wolnostojących i te najczęściej będą w kręgu zainteresowań. A jak potrafią być ciekawe zobacz sam https://7agd.pl/lodowki-wolnostojace

Modele lodówek wolnostojących są dzisiaj tak dopracowane i tak eleganckie, że czasami szkoda ukrywać je za drzwiami mebli kuchennych. Obecnie w wystroju wnętrz panuje moda na wszelkiego rodzaju „starocie”, które są w rezultacie całkowicie nowym sprzętem, jednak modelowanym na wygląd starego. Lubiący tego typu wystrój na pewno się nie oprą lodówce wolnostojącej w wersji podobnej do tej, jaką miała nasza babcia. Są naprawdę niecodzienne i dodają uroku całemu pomieszczeniu. Skomponowane odpowiednio z pozostałą częścią kuchni i ustawiona w połączeniu z bufetem sprzed kilkudziesięciu lat sprawia niesamowite wrażenie.

Dla tych uwielbiających nowoczesność oczywiście producenci oferują lodówki w kolorze białym, ale coraz częściej wyborem cieszą się lodówki czarne, czy czerwone. Wszystko zależy od naszego gustu i aranżacji kuchennego pomieszczenia.

Jednak są pewne aspekty dość istotne przy wyborze lodówki, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Na pewno ważną dla urządzania kuchni jest wielkość lodówki. W tym momencie lodówka wolnostojąca dominuje nad tą do zabudowy. Gabaryty zewnętrzne są np. takie same obu lodówek, jednak pojemność lodówki wolnostojącej jest większa, gdyż ta nie potrzebuje miejsca do odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Jeżeli nasza kuchnia jest duża i przestrzenna, to możemy sobie pozwolić na zainstalowanie w naszym pomieszczeniu lodówki dwudrzwiowej o gabarytach bardzo wychodzących poza rozmiary przeciętnej lodówki. Taki model charakteryzuje się niezwykle dużą pojemnością – ponad 300 litrów pojemności posiada chłodziarka i do 200 litrów zamrażarka. Jest ona bardzo funkcjonalna, a swoją pojemnością zapewni możliwość przechowywania dużej ilości produktów. Zazwyczaj jej szerokość wynosi około 90 cm, ale wśród modeli znajdziemy i takie, które mają aż 120 cm szerokości. Wśród lodówek, o których mowa, czyli typu side by side znajdziemy modele, które będą posiadały troje lub nawet więcej drzwiczek. Mówimy wtedy o lodówkach typu french door.

Każda lodówka wolnostojąca ma być dla nas wygodna w użyciu i łatwa w utrzymaniu świeżości w wewnątrz sprzętu. Nasz wybór powinien paść na lodówkę z modelu No Frost czyli bezszronową. Da nam ona poczucie komfortu, gdyż dzięki temu mechanizmowi zniknie uciążliwy kłopot związany z częstym rozmrażaniem lodówki. Taka lodówka wolnostojąca jest zabezpieczona w odpowiedni regulator powietrza, który usuwa ciepłe powietrze z lodówki, a w miejsce niego wprowadza zimne, przez co nie powstaje efekt szronu, czy lodu. Niektóre modele mają automatyczny system rozmrażania, w wyniku czego na tylnej ściance lodówki skrapla się woda, a następnie ścieka do odpowiedniego pojemnika.

Lodówka wolnostojąca jest dobrym rozwiązaniem, kiedy jesteśmy tradycjonalistami i podoba nam się piękno sprzętu AGD. Wiele ciekawych urządzeń zresztą możesz zobaczyć w portalu skupiającym różne oferty 7agd.pl. Lodówka nie przeznaczona do zabudowy jest bezwątpienia najważniejszym sprzętem we współczesnej kuchni, a dobrze przemyślany wybór sprawi, że będzie nam służyć przez długie lata. W ofercie sklepów AGD na pewno znajdziemy taka lodówkę wolnostojącą, która zaspokoi nasze potrzeby i wymagania.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x