Rozmaitości i ciekawostki

Mapa Powiatu Jasielskiego

W pierwszej połowie listopada br. pojawiła się w sprzedaży mapa turystyczna „Powiat Jasielski”, wydana przez  Wydawnictwo Kartograficzne Compass z Krakowa, przy współpracy Starostwa Powiatowego w Jaśle. Na mapie, w skali 1:55 000, przedstawiono fragment Beskidu Niskiego, Pogórza Ciężkowickiego, Pogórza Strzyżowskiego, Pogórza Jasielskiego oraz Doły Jasielsko – Sanockie, które znajdują się w obrębie Powiatu Jasielskiego.

Mapa posiada aktualną treść turystyczną, obejmującą szlaki piesze, rowerowe i tematyczne, a także zabytki i inne atrakcje turystyczne regionu. Dodatkowo posiada siatkę GPS. Na rewersie mapy znajduje się informator turystyczny, w którym znajdują się informacje krajoznawcze na temat powiatu, poszczególnych gmin, głównych atrakcji turystycznych, czyli Magurskiego Parku Narodowego oraz powstającego Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja”, a także krótkie opisy szlaków pieszych, rowerowych, tematycznych oraz informator z bazą noclegową.

Mapa, rekomendowana jest przez Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Karpaty” -www.bieszczady-przewodnicy.pl, dostępna jest bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa Kartograficznego Compass pod adresem www.compass.krakow.pl oraz w Jaśle w siedzibie Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego ul. Floriańska 15 i Księgarni „U Jacka” ul. Żwirki i Wigury 8.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
:)
:)
2024 lat temu

brawo powiat

H
H
2024 lat temu

Promowac! Bo jest co…

Dan
Dan
2024 lat temu

Tak jest Taka mapa przyda się i to bardzo

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x