Rozmaitości i ciekawostki

Materace w Lesznie – jak dobrać materac do wagi?

Jedną z najistotniejszych kwestii przy doborze materaca jest poziom jego twardości. To właśnie ten parametr wpłynie na to, czy nasz kręgosłup będzie miał możliwość ułożenia się w odpowiedniej pozycji podczas snu. Poziom twardości należy dobierać w zależności od masy ciała użytkownika. Sprawdź, jak to zrobić.

Materace w Lesznie – jak dobrać materac do wagi?

Materac H1, H2, H3 czy H4 — co wybrać w zależności od wagi?

Materace zazwyczaj oznaczane są symbolami od H1 do H4. Cyfra mówi nam o poziomie twardości produktu. Jak zatem dobrać materac w zależności od masy ciała? Najprościej mówiąc, im większa waga użytkownika, tym twardsza powinna być powierzchnia do spania. Dokładny podział wygląda następująco:

  • Materace H1 (miękkie) dla osób o wadze mniejszej niż 60 kg.
  • Materace H2 (średnie) dla osób o wadze od 60 do 80 kg.
  • Materace H3 (twarde) dla osób o wadze od 80 do 110 kg.
  • Materace H4 (bardzo twarde) dla osób o wadze większej niż 110 kg.

Osoby o wadze 60, 80 oraz 110 kg (waga na pograniczu dwóch opcji) powinny przy wyborze kierować się własnymi odczuciami. Najlepiej przed zakupem przetestować kilka modeli i sprawdzić, jaki poziom twardości najbardziej nam odpowiada. Taką możliwość mamy w sklepach stacjonarnych z produktami marki Hilding, na terenie Leszna. Dokładne adresy wszystkich salonów znajdujących się w tej lokalizacji uzyskać można poprzez wyszukiwarkę na stronie Hilding, w zakładce znajdź sklep.

Materac H1, H2, H3 czy H4 — co wybrać w zależności od wagi?

Przykładowe modele materacy z kolekcji Hilding

Jednym z najbardziej uniwersalnych produktów jest Hilding Electro. Jest to nowoczesny, wielofunkcyjny materac, który łączy w sobie najlepsze cechy sprężyn i pianki. Przeznaczony jest zarówno dla osób lżejszych, jak i cięższych. Charakteryzuje się wysoką elastycznością, a jednocześnie jest niezwykle wytrzymały i odporny na nacisk.

Osoby o wadze od 60 do 80 kg powinny wybierać produkty oznaczone symbolem H2, takie jak np. Hilding Rumba (materac termoelastyczny) lub Hilding Flamenco (materac sprężynowy Multipocket).

Przykładami materacy H3, czyli przeznaczonych dla osób o wadze od 80 do 110 kg są Hilding Salsa (materac termoelastyczny) i Hilding Boogie (materac wysokoelastyczny).

Materace bardzo twarde, czyli oznaczone symbolem H4 to przykładowo Hilding Foxtrot (materac wysokoelastyczny) i Hilding Fandango (materac kieszeniowy).

 

Jaki materac dla pary o dużej różnicy wagowej?

Standardowy wymiar materaca do łóżka dwuosobowego to 160×200. Jest to optymalna szerokość, na której komfortowo mogą wyspać się dwie osoby. Problem pojawia się, gdy między partnerami istnieje duża różnica wagowa. Jak w takiej sytuacji dobrać odpowiednią twardość materaca? Do wyboru mamy dwie opcje. Możemy zakupić dwa mniejsze materace lub wybrać bardziej rozbudowany model, który ten problem zniwelujeDobry materac 160×200, który dedykowany jest parom z dużą różnicą wagową to np. Hilding Melody. Jest to produkt lateksowy, profilowany w 7 stref twardości, który zapewnia idealne wsparcie dla całej sylwetki.

Poziom twardości materaca to jeden z najważniejszych parametrów. Jeśli źle go dobierzemy, nasz kręgosłup będzie się nienaturalnie wyginał i układał w niezdrowej pozycji. To spowoduje, że nasz sen nie będzie komfortowy i nie zapewni nam odpowiedniej regeneracji. Dlatego pamiętajmy, aby dokładnie przemyśleć ten aspekt i dobrać model odpowiedni dla naszej wagi.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x