r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Megamózgi z Brzostku [foto]

20 marca 2009 w Zespole Szkół w Siedliskach-Bogusz spotkały się w III Powiatowym Konkursie Megamózgi 2009 najtęższe umysły naszego powiatu w dziedzinie nauk ścisłych. Zadania konkursowe były jak zwykle trudne i skomplikowane, ale zawodnicy świetnie sobie z nimi poradzili.

W tym roku do konkursu zgłosiło się dziewięć 3-osobowych drużyn, lecz, niestety, dwie w ostatniej chwili zrezygnowały z uczestnictwa, więc o tytuł Powiatowych Megamózgów 2009 konkurowało 7 grup.
Oprócz opiekunów grup wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz miasta Brzostek p. Leszek Bieniek, przedstawiciel KO w Rzeszowie – wizytator p. Hanna Stasicka, zastępca burmistrza Brzostku – p. Piotr Szczepkowicz, kierownik GZSiP – p. Irena Nosal, przedstawiciel głównego sponsora – PZU – p. Rafał Bąk, kierownik Ośrodka Zdrowia w Smarżowej – p. dr Lucyna Szczepanik i higienistka szkolna p. Maria Wójcik oraz reprezentant Policji w Brzostku – p. Jerzy Wojnar, który razem z nauczycielką Zespołu Szkół w Brzostku – p. Małgorzatą Batycką i Zespołu Szkół w Kołaczycach – p. Katarzyną Kisielewską zasiadł w konkursowym jury. Wśród gości byli też przedstawiciele prasy: p. Józef Nosal („Wiadomości Brzosteckie”), p. Janusz Grajcar („Obserwator Lokalny”), p. Sławomir Oskarbski („Nowiny”).

Sądząc po reakcji gości, kibiców i samych zawodników organizacja i przebieg imprezy wszystkim się podobały. Uczestnicy mieli do pokonania siedem wyczerpujących konkurencji. Pierwszą z nich był test wiedzy z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i przedmiotów matematyczno-przyrodniczych mający na celu wyłonienie pięciu finałowych zespołów, które walczyły o główną nagrodę. Pozostałe konkurencje to m.in. odpowiedzi na pytania z wybranych dziedzin (Co wiesz?), rozpoznawanie przedmiotów (Co to jest?), wykonywanie zadań praktycznych (Jak to zrobić?), logiczna składanka, konkurencja „Kto pierwszy?” oraz zadanie praktyczne z zasad pierwszej pomocy. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wykonywali konkursowe zadania, wykazując się przy tym ogromną wiedzą i sprawnością. Główną nowością, łatwą z pozoru, były klockowe łamigłówki. W tej konkurencji sił próbowali – szkoda, że poza konkurencją – zaproszeni goście, którzy przyznali, że to zadanie to prawdziwe łamanie głowy. Po wyrównanej walce i zmieniających się liderach wyłoniono zwycięzców.

Okazali się nimi uczniowie z Jodłowej, gdyż to oni zdobyli I miejsce, II zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Siedliskach-Bogusz, III – gimnazjaliści z Nawsia Brzosteckiego. Na IV miejscu znaleźli się uczniowie z Czarnej, a kolejne miejsca należały do młodzieży z Latoszyna, Brzostku i Machowej.

Sponsorami nagród był oddział PZU w Dębicy i Burmistrz Brzostku –Leszek Bieniek. Nagrodę za I miejsce – rower dla każdego uczestnika zwycięskiej trójki – wręczyli p. L. Bieniek i dyr. ZS w Siedliskach-Bogusz p. Stanisław Wójtowicz, srebrni medaliści otrzymali drukarki komputerowe z rąk p. R. Bąka, a głośniki za trzecie miejsca laureaci odebrali od p. P. Szczepkowicza. Wszyscy, niezależnie od zdobytego miejsca, otrzymali pamiątkowe dyplomy i kaski rowerowe.

Konkurs b. wysoko oceniła p. wizytator H. Stasicka, która była pod ogromnym wrażeniem wiedzy i umiejętności gimnazjalistów. Złożyła słowa podziękowania i uznania za trud włożony w przygotowanie turnieju, a przedstawiciel PZU obiecał sponsorowanie kolejnych Megamózgów; imprezy – może już w przyszłym roku – o zasięgu wojewódzkim?

Po ogłoszeniu wyników goście i zawodnicy zjedli smaczny obiad w szkolnej stołówce; zachwycili się też piękną dekoracją sali gimnastycznej, w której odbywały się Megamózgi. Byli również pełni podziwu dla zachowania i postawy młodzieży siedliskiego gimnazjum, która wspaniale kibicowała wszystkim zespołom. Podkreślali miłą i życzliwą atmosferę, a organizatorzy wierzą, że w przyszłym roku także znajdą się chętni do rywalizacji i już teraz zapraszają do udziału w kolejnej edycji Megamózgów.

Zofia Cabaj
Gmina Brzostek

Więcej zdjęć znajduje się TUTAJ.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fdsd
fdsd
2024 lat temu

jestem z brzostku, a nikogo nie znam: NIe ta kategoria kumpli.
far…

apartamenty w centrum
apartamenty w centrum
2024 lat temu

nie jestem pewna o co tu chodzi!

Wynajem mieszkan Warszawa
Wynajem mieszkan Warszawa
2024 lat temu

coraz bardziej mi sie podoba ten blog! pozdrawiam 🙂

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x