Czarni: Zwycięstwo nad Sokołem. Kwiek bohaterem meczu(foto)

Czarni wracają na fotel lidera. Dziś pokonali u siebie Sokół Nisko 3:0. Dwie bramki w spotkaniu strzelił bramkarz Czarnych Sławomir Kwiek.

Czarni Jasło - Sokół Nisko (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pierwszy kwadrans spotkania jaślanie  zaczęli od „bombardowania” bramki gości, jednak przyniosło to mizerny efekt bramkowy. W dwudziestej pierwszej minucie dobrą okazję strzelecką z rzutu wolnego miał Bernacki,  piłka jednak trafiła prosto w mur obrońców. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Zobacz fotorelację z meczu Czarni Jasło – Sokół Nisko

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Dariusz Bernacki zgrał piłkę do Grzesiaka, który mija obrońcę i posyła piłkę wprost do bramki przyjezdnych. Prowadzimy 1:0. W sześćdziesiątej piątej minucie mogło być 2:0,  zdobywca pierwszego gola wrzucił piłkę do Majewskiego, jednak ten nie trafia w bramkę.

W ostatni kwadransie meczu dwukrotnie w obrębie pola karnego gości faulowani byli piłkarze Czarnych. W obu przypadkach sędzia odgwizdał „jedenastkę”. Egzekutorem rzutów karnych był… bramkarz Sławomir Kwiek, który pewnymi strzałami zdobywa bramki na 2:0 (85′) oraz 3:0 (90+).

Dzięki remisowi JKS Jarosław z Rzemieślnikiem Pilzno, Jaślanie zajęli pierwszą lokatę w ligowej tabeli, zrównując się punktami z zespołem z Jarosławia.  Czarni mają jednak lepszy bilans straconych bramek od wicelidera.

W najbliższą sobotę podopieczni Jerzego Daniły zmierzą się ze  Stalą Nowa Dęba.