r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Nabór do Szkoły Policealnej w Zespole Szkół nr 4 w roku szkolnym 2009/2010

Zespół Szkół nr 4 w Jaśle (Ekonomik) w roku szk. 2009/10 ponownie poprowadzi nabór do Szkoły Policealnej w zawodzie technik handlowiec. Jest to szkoła dwuletnia (4 semestry) prowadzona w systemie dziennym. Szkoła posiada wieloletnią tradycję w kształceniu w kierunkach handlowych i ekonomicznych, a  absolwenci znajdują pracę nie tylko na rynku lokalnym. 

Perspektywy zawodowe:
Absolwenci tego kierunku mogą być zatrudnieni na średnich szczeblach zarządzania jako przedstawiciele handlowi firm, działach handlowych firm państwowych i prywatnych, działach logistyki, jako personel zarządzający placówkami detalicznymi i hurtowymi, działach marketingu firm handlowych, prowadzić samodzielnie firmę handlową oraz pracować w instytucjach kontroli handlu (Państwowej Inspekcji Handlowej, Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów itp.).

Charakterystyka:

Podstawowym celem kształcenia w kierunku technik handlowiec jest przygotowanie absolwentów do zarządzania firmą handlową, a także zapoznanie z organizacją pracy sklepów, zaopatrzeniem placówek detalicznych, udział w rozmowach handlowych, przygotowanie dokumentacji związanej z zamówieniami i przyjmowaniem towarów, przygotowanie towarów do sprzedaży, organizacją procesu sprzedaży, rozliczenie sklepu i innych placówek handlowych, kontrola jakości towarów, zaopatrzenie hurtowni, akwizycja sprzedaży hurtowej. Szkoła zapewnia słuchaczom bardzo dobre 4-tygodniowe praktyki zawodowe w semestrze II i III. Po ukończeniu szkoły uczniowie mogą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe otrzymując tytuł technika handlowca.
Absolwenci mogą kontynuować  kształcenie w kierunkach: ekonomia, zarządzanie, marketing, a także podejmować studia na dowolnym innym kierunku.

Ekonomik jest jedną z najlepiej wyposażonych szkół w sprzęt komputerowy w regionie, a edukacja informatyczna stoi na wysokim poziomie. Słuchacze szkoły policealnej, tak jak i klas licealnych i techników mogą starać się o międzynarodowe certyfikaty ECDL (Europejski Komputerowe Prawo Jazdy).

W szkole funkcjonuje Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne, które wspiera inicjatywy społeczne mające znaczenie dla wychowania i kształcenia młodzieży, oraz pomaga uczniom i słuchaczom w trudnych sytuacjach losowych udzielając zapomogi pieniężne.

Szkoła jako jedyna w powiecie jasielskim posiada udogodnienia pozwalające uczyć się osobom niepełnosprawnym.

Wymagane dokumenty:
1. podanie o przyjęcie do Szkoły Policealnej ZS nr 4 w Jaśle
2. świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej
3. 2 zdjęcia

Ważne terminy:
do 21 sierpnia 2009 r. – składanie dokumentów w sekretariacie szkoły
31 sierpnia 2009 r. – ogłoszenie listy przyjętych do szkoły

Dyrekcja ZS nr 4 w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Aga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aga
Gość
Aga

piszcie bo to jest fajna szkoła tylko do końca nie wiem od kiedy składa się świadectwa !!! 😡

Pomóżcie ! 😀

Close
X