r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Nabór do Szkoły Policealnej w Zespole Szkół nr 4 w roku szkolnym 2009/2010

Zespół Szkół nr 4 w Jaśle (Ekonomik) w roku szk. 2009/10 ponownie poprowadzi nabór do Szkoły Policealnej w zawodzie technik handlowiec. Jest to szkoła dwuletnia (4 semestry) prowadzona w systemie dziennym. Szkoła posiada wieloletnią tradycję w kształceniu w kierunkach handlowych i ekonomicznych, a  absolwenci znajdują pracę nie tylko na rynku lokalnym. 

Perspektywy zawodowe:
Absolwenci tego kierunku mogą być zatrudnieni na średnich szczeblach zarządzania jako przedstawiciele handlowi firm, działach handlowych firm państwowych i prywatnych, działach logistyki, jako personel zarządzający placówkami detalicznymi i hurtowymi, działach marketingu firm handlowych, prowadzić samodzielnie firmę handlową oraz pracować w instytucjach kontroli handlu (Państwowej Inspekcji Handlowej, Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów itp.).

Charakterystyka:

Podstawowym celem kształcenia w kierunku technik handlowiec jest przygotowanie absolwentów do zarządzania firmą handlową, a także zapoznanie z organizacją pracy sklepów, zaopatrzeniem placówek detalicznych, udział w rozmowach handlowych, przygotowanie dokumentacji związanej z zamówieniami i przyjmowaniem towarów, przygotowanie towarów do sprzedaży, organizacją procesu sprzedaży, rozliczenie sklepu i innych placówek handlowych, kontrola jakości towarów, zaopatrzenie hurtowni, akwizycja sprzedaży hurtowej. Szkoła zapewnia słuchaczom bardzo dobre 4-tygodniowe praktyki zawodowe w semestrze II i III. Po ukończeniu szkoły uczniowie mogą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe otrzymując tytuł technika handlowca.
Absolwenci mogą kontynuować  kształcenie w kierunkach: ekonomia, zarządzanie, marketing, a także podejmować studia na dowolnym innym kierunku.

Ekonomik jest jedną z najlepiej wyposażonych szkół w sprzęt komputerowy w regionie, a edukacja informatyczna stoi na wysokim poziomie. Słuchacze szkoły policealnej, tak jak i klas licealnych i techników mogą starać się o międzynarodowe certyfikaty ECDL (Europejski Komputerowe Prawo Jazdy).

W szkole funkcjonuje Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne, które wspiera inicjatywy społeczne mające znaczenie dla wychowania i kształcenia młodzieży, oraz pomaga uczniom i słuchaczom w trudnych sytuacjach losowych udzielając zapomogi pieniężne.

Szkoła jako jedyna w powiecie jasielskim posiada udogodnienia pozwalające uczyć się osobom niepełnosprawnym.

Wymagane dokumenty:
1. podanie o przyjęcie do Szkoły Policealnej ZS nr 4 w Jaśle
2. świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej
3. 2 zdjęcia

Ważne terminy:
do 21 sierpnia 2009 r. – składanie dokumentów w sekretariacie szkoły
31 sierpnia 2009 r. – ogłoszenie listy przyjętych do szkoły

Dyrekcja ZS nr 4 w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
2021 lat temu

piszcie bo to jest fajna szkoła tylko do końca nie wiem od kiedy składa się świadectwa !!! 😡

Pomóżcie ! 😀

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X