Rozmaitości i ciekawostki

Niepełnosprawny inaczej

Jasło ma problemy z miejscami parkingowymi, to fakt. Ale czy zajmowanie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przez pełnosprawnego kierowcę jest fair?

Widać, niektórzy użytkownicy dróg nie myślą podobnie jak większość z nas. Czasem wygoda lub brak wyobraźni popycha ich do takich decyzji.

fot. W. Żebracki / Jaslonet.pl

Kierowca, którego dojrzało oko naszego obiektywu, wybrał miejsce dla niepełnosprawnych, aby szybciej załatwić sprawunki.

Jak widać na zdjęciach, nie miał on oznaczenia na samochodzie, że jest osobą niepełnosprawną, ani legitymacji za szybą samochodu. Jedyne co widniało za szybą to bilecik parkingowy.

Jednak to, z jaką gracją poruszał się wchodząc do samochodu potwierdziło nasze przypuszczenia o pełnosprawności kierowcy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nina
Nina
2024 lat temu

Uważam że powinno się karać wszystkich tych, którzy bez uprawnień zajmują te właśnie miejsca parkingowe, nie tylko na jasielskim rynku, a także przed wszystkimi sklepami , bo tam to juz jest zgroza. Ciężko zanieść zakupy kawałek dalej? A co ma powiedzieć ktoś kto np. nie chodzi?

doli
doli
2024 lat temu

Ostatnie zdanie autora nie jest zbyt zasadne bo posiadaczem karty parkingowej dla inwalidów nie koniecznie musi być kierowca. Osobę posiadającą taką kartę parkingową może przewozić osoba zupełnie zdrowa (gdyż osoba niepełnosprawna nie koniecznie ma prawo jazdy) i gdy ją przewozi może stanąć na miejscu dla inwalidów wkładając za kartkę kartę parkingową dla inwalidów tej osoby którą przewozi. Ponieważ w Jaśle mało jest miejsc parkingowych ustalone są przepisy że gdy takie miejsce jest zajęte osoba ta może stanąć na dowolnym wolnym miejscu na parkingu bez konieczności kupowania karty lecz wystarczy włożyć kartę parkingową inwalidzką.

niepełnosprawna
niepełnosprawna
2024 lat temu

Karać karać i jeszcze raz karać….ale to i tak nie pomoże…po prostu trzeba jeżeli przyjeżdża ktoś niepełnosprawny autem…a jego miejsce do parkowania jest zajęte ..zablokować wyjazd osobie nieupoważninej i iść spokojnie na zakupy czy załatwiać inne sprawy…

Ryba
Ryba
2024 lat temu

Samo karanie nie pomoże, trzeba zmienić mentalność ludzi.
Proszę o przeprowadzenie takiej akcji umieszczania właśnie takich zdjęć. Polecam wybrać się z aparatem fotograficznym na parking przed basem w Jaśle. Są znaki oznaczające miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych ale nie ma niestety kopert. Apeluję o wymalowanie kopert i nie parkowanie osób nieuprawnionych na miejscach dla niepełnosprawnych. Swoją drogą piętnowanie kierowców takich jak ten pan na zdjęciu to zadanie dla policjantów no ale w naszym pieknym kraju niestety panowie, panie fotoreporterzy (chwała im za to) muszą się tym zajmować. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Jasła

jaś
jaś
2024 lat temu

Jakie problemy z miejscami parkingowymi,skoro PiS tak wspaniale zarządza Jasłem? Nie piszcie takich tekstów bo was pozwą za nie sprzyjanie jedynie słusznej władzy:o

niestety
niestety
2024 lat temu

samodyscyplina i uczciwosc sie klaniaja…:yes:

Zdziwiony
Zdziwiony
2024 lat temu

Niepełnosprawny to nie znaczy człowiek na wózku inwalidzkim. Są róze schorzenia niepełnosprawności. Co nie znaczy, że nalezy niepełnosprawnych traktować gorzej.
Niestety niepełnosprawni są na kazdym kroku – czy to to w pracy czy na ulicy czy na parkingu traktowani jak ludzie drugiej kategorii.

Jasło
Jasło
2024 lat temu

WSTYD za pełnosprawnych!

ja
ja
2024 lat temu

Szkoda, że nas niepełnosprawnych nie dostrzegają, a może sami kiedyś nimi zostaną!
Niezyczę im tego ale licho nie śpi.

Aneta
Aneta
2024 lat temu

Marcin cudo 23 lat mam niepelnosprawny z jaslo 🙂

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x