r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Nowy Ford Galaxy na wakacje zabierze aż 7 osób

Większość aut osobowych, które są obecnie dostępne na rynku, ma do dyspozycji przeważnie 5 miejsc. Tymczasem niektórym to nie wystarcza. Nowy Ford Galaxy próbuje sprostać większym oczekiwaniom i oferuje 7 wygodnych miejsc. Nie jest to oczywiście jedyna zaleta tego modelu, bo Ford Galaxy to naprawdę ciekawy samochód. Warto przyjrzeć mu się nieco bliżej.

Nowy Ford Galaxy na wakacje zabierze aż 7 osób
Nowy Ford Galaxy na wakacje zabierze aż 7 osób

Nowy Ford Galaxy jest pełen przestrzeni

Nowy Ford Galaxy ma długość 4848 mm, szerokość 2137 mm i wysokość 1747 mm. Są to więc całkiem znaczne rozmiary. Muszą zresztą takie być. Galaxy zabiera na pokład aż 7 osób, co wymaga sporej ilości miejsca wewnątrz samochodu, aby zapewnić odpowiedni poziom komfortu wszystkim pasażerom. Przy tym warto zauważyć, że osiągi i spalanie najnowszego modelu Forda sytuują go wśród naprawdę oszczędnych aut. Średnie spalanie nowego Forda Galaxy 2.0 TDCi 180 KM M6 FWD w cyklu mieszanym to zaledwie 5 litrów na 100 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h to 9,8 s, co jest bardzo dobrym wynikiem zważywszy na słuszne gabaryty auta. Szczegółowe informacje o nowym Fordzie Galaxy można sprawdzić w katalogu modelu, który jest dostępny do pobrania na stronie: http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/Galaxy.

Niskie zużycie paliwa i konkretne osiągi

Niskie zużycia paliwa w nowym Galaxy jest uwarunkowane technologiami wykorzystywanymi do budowy silników benzynowych oraz wysokoprężnych. W jednostkach benzynowych Ford od kilku lat stosuje turbosprężarki oraz bezpośredni wtrysk paliwa, co skutkuje jego niższym zużyciem przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednio wysokiej mocy. Silniki EcoBoost w nowym Fordzie Galaxy występują w dwóch odmianach:

• EcoBoost o pojemności 1,5 litra i 160 KM mocy, średnie zużycie paliwa 6,5 l benzyny w cyklu mieszanym;
• EcoBoost o pojemności 2,0 litra i 240 KM mocy, średnie zużycie paliwa 7,9 l benzyny w cyklu mieszanym.

W gamie silników wysokoprężnych najnowszego Forda Galaxy pojawiła się bardzo ciekawa, niezwykle dynamiczna jednostka: 2.0 TDCi Bi – Turbo Powershift FWD o mocy aż 210 KM. Zmodyfikowano w niej blok silnika, przy jednoczesnym zastosowaniu nowej konstrukcji układu wtryskowego oraz głowicy cylindra. Zaimplementowano również skuteczniejszy system redukcji emisji tlenków azotu, dzięki czemu silnik jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Technologie przyjazne dla środowiska oraz kieszeni

Niższe zużycie paliwa poza odpowiednio skonstruowanymi jednostkami napędowymi najnowszej odsłonie Forda Galaxy zapewniają również rozwiązania takie jak Auto-Start-Stop. Jego działanie jest proste i skuteczne. Gdy auto stoi na biegu jałowym, np. podczas postoju na czerwonym świetle, system automatycznie wyłącza silnik, nie pobierając tym samym ani jednej kropli paliwa. Pozwala to na całkiem pokaźne oszczędności w porównaniu z modelami, które nie są w takie rozwiązania wyposażone.

Przemyślane i skuteczne systemy bezpieczeństwa

Wielu kierowców obawia się siedmioosobowych aut z uwagi na ryzyko trudności z jego zaparkowaniem, wynikające ze sporych rozmiarów pojazdu. Obecnie nie jest to już problemem. W najnowszym Fordzie Galaxy zastosowano szereg rozwiązań ułatwiających ten proces. Należy do nich między innymi funkcja Cross Traffic Alert. Dzięki temu rozwiązaniu, kierowca podczas manewru wyjeżdżania tyłem z parkingu jest na bieżąco informowany o pojazdach nadjeżdżających z jego lewej lub prawej strony. Ogranicza to znacznie ryzyko ewentualnych kolizji parkingowych, które zdarzają się dość często. Szczególnie na zatłoczonych parkingach dużych centrów handlowych.

Funkcja Cross Traffic Alert jest częścią kompleksowego systemu bezpieczeństwa BLIS (Blind Spot Information), umożliwiającego automatyczne monitorowanie martwego pola w lusterkach samochodu. Rozwiązanie to szczególnie dobrze sprawdza się podczas zmiany pasów na zatłoczonych, wielkomiejskich drogach lub autostradach, gdzie chwila nieuwagi może niestety sporo kosztować. Dzięki BLIS kierowca jest na bieżąco monitorowany o pojazdach lub przeszkodach, które pojawiają się w martwym polu jego samochodu. Pozwala to prowadzącej lub prowadzącemu odpowiednio szybko zareagować na nieprzewidziane sytuacje i uniknąć tym sposobem potencjalnego niebezpieczeństwa.

Niesamowity dach panoramiczny

Poza przemyślanymi technologiami wpływającymi na komfort i bezpieczeństwo jazdy, nowy Ford Galaxy zawiera w sobie również inne elementy, które zasługują na wyróżnienie. Pasażerom tego auta szczególnie podoba się niesamowity, pełnowymiarowy, panoramiczny dach. Jest on otwierany elektrycznie oraz wyposażony w powłokę z filtrem przeciwsłonecznym. To z pewnością jedna z najbardziej spektakularnych opcji wyposażenia najnowszego Forda Galaxy.

Wakacje za pasem

Nowy Ford Galaxy to z pewnością ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy poszukują nowoczesnego oraz wygodnego auta rodzinnego na długie, wakacyjne wyprawy. Osiągi, komfort i bezpieczeństwo uzupełniają się nawzajem, dając właścicielce lub właścicielowi tego pojazdu mnóstwo frajdy z jego użytkowania. To zaś jest niesłychanie ważne, gdyż samochodem można co prawda przemieszczać się wyłącznie z punktu A do punktu B, lecz można także uwielbiać to, co dzieje się pomiędzy. W nowym Fordzie Galaxy druga opcja jak najbardziej wchodzi w grę.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x