Rozmaitości i ciekawostki

Nowy Żmigród. GOK ma wyposażoną salę.

Po wyremontowaniu budynku Gminnego Ośrodka Kultury (ze środków unijnych i funduszy gminy) przyszedł czas na wystrój wnętrza. Sala widowiskowa została wyposażona w oryginalne karnisze i ozdobiona stylowymi firankami oraz storami. W całości zmodernizowano scenę. Pozostał tylko jeden ważny szczegół… Po złożeniu przez wójta wniosku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu operacyjnego Rozwój Instytucji Kultury i Szkolnictwa Artystycznego, otrzymano kwotę 20 000 zł na zamontowanie i uruchomienie kotar wraz z kulisami oraz zupełnie nowe oświetlenie sceny. Z budżetu gminy przeznaczono dodatkowo 7 000 zł.

Wykonawca, firma „Korek2” z Jasła, sprawnie wywiązała się z umowy. Kotary posiadają atest ognioodporny. Z Włoch sprowadzono w pełni zmechanizowane urządzenie do ich odsuwania i zasuwania. Dzięki temu montażowi poprawiła się o 40% akustyka sali, co podniesie jakość występów. Oświetlenie sceniczne pozwala obecnie na właściwą obsługę wszelkich imprez artystycznych.

Serdecznie dziękujemy wójtowi oraz Radzie Gminy za wsparcie finansowe. Podziękowania składamy również zastępcy wójta Franciszkowi Miśkowiczowi oraz Radosławowi Kujawskiemu za pomoc w przygotowaniu wniosku i pilotowanie realizacji projektu. Teraz sala widowiskowa stanowi piękną wizytówkę GOK, którą możemy się szczycić.

Jerzy Dębiec
Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ppppppp
ppppppp
2024 lat temu

kłaputy!!!:lol:

pani Ziębowa
pani Ziębowa
2024 lat temu

I wreszcie na tych spotkaniach w GOK-u na których "Zdrovita" czy inna "…ita" sprzedaje cudowną pościel będzie można zapoznać się z ofertą kulturalną gminy Nowy Żmigród w postaci kurtyny. Czy nie jest to przypadkiem kurtyna, która należy spuścić nad tą gminą i dyrektorem GOK-u? :smilewinkgrin:

pozitiv
pozitiv
2024 lat temu

Nie rozumiem o co chodzi, czy biadolenie to ulubione hobby Polaków!!!!!!!!!! Cieszmy się że są fundusze na kulturę. ps. Śliczne zasłony.

ju
ju
2024 lat temu

:);):|:(:o:pB):D:rol::uhoh::no::shy::lol::rip::yes::mad:
:mad::bigeek::bigrazz::smilewinkgrin::confused::upset::sleep:

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x