r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Obrońcy krzyża w Dębowcu

Zniknęli spod Pałacu Prezydenckiego w Warszawie ale głoszone przez nich hasła i postulaty są wciąż żywe. Między innymi w Bieczu, gdzie dla upamiętnienia katastrofy smoleńskiej zwolennicy PiS chcą zawiesić krzyż na tamtejszym ratuszu.

Na uroczystości odpustowe w Dębowcu przybyło tysiące wiernych, wśród nich Edward Przepiórka z Biecza, który wraz z bratem Tadeuszem jako szefowie lokalnego koła Radia Maryja po katastrofie smoleńskiej postanowili powiesić krzyż na tamtejszym zabytkowym ratuszu.

Jak informowała Gazeta Wyborcza – co kilka dni okupują magistrat, żądając od urzędników powieszenia krzyża. Pod ratuszem układają krzyż z kwiatów wyrwanych z okolicznych klombów. Śpiewają pieśni religijne, modlą się. Kiedy usuwa ich straż miejska, wracają po kilku dniach. Przeciwko mężczyznom toczy się już 40 postępowań za zakłócanie spokoju.

W Dębowcu pan Edward również wyrażał swoje tezy na temat smoleńskiego krzyża i nawoływał do głosowania na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ku zdumieniu jednych a zainteresowaniu innych wiernych.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

33
Dodaj komentarz

avatar
33 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
a.NPatrycja!!!muniekleszcz.pljasiu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xx
Gość
xx

chore ,to juz nie ma nic wspolnego z wiara …

antidotum
Gość
antidotum

Najlepszym komentarzem do tego jest mina Pana Bogdana Rzońcy (drugie zdjęcie).

ut
Gość
ut

Niech dalej kościół toleruje Rydzyka i to jego radio !- to się doczeka pustych kościołów i tac . Bo to nawiedzone towarzystwo to efekt prania mózgów przez rydzykowe radio. Byle tak dalej w opary absurdu , fanatyzmu a skończy się możnowładztwo kleru szybciej niż mi się marzy .

naprawiacz1
Gość
naprawiacz1

niech jedzie skurw***n stary z łopata i taczkami skutki powodzi usuwać a nie chodzi z krzyżem jak debil krzyż jak mnie uczyli to nie zabawka tylko symbol wiary ale coś się zmieniło chyba….

zak
Gość
zak

Tak właśnie wygląda elektorat PiS.Kto zdrowy na umyśle byłby skłonny głosować na tych oszołomów?

Domin
Gość
Domin

Gdy rozum śpi budzą się upiory.
Goya

Zaraza
Gość
Zaraza

Należy izolować tego osobnika i jemu podobnych od wszelkich urzędów, w tym od UM w Jaśle, aby nie zaraził swoją głupotą innych. Nie trzeba wiele aby ta zaraza się rozpleniła, bo część ludzi będzie patrzeć z rozbawieniem i pukać się w czoło, a część z zachwytem i mogą znależć się naśladowcy. Jest to jawna profanacja krzyża pod płaszczem pobożności. Należy z szacunkiem traktować symbole religijne, a nie wykorzystywać je do celów politycznych. Są to za poważne sprawy aby robić z tego szopkę. Od dewocji do profanacji jest bardzo blisko. Szanować należy ludzi, którzy w ciszy i skupieniu się modlą –… Czytaj więcej »

Ronin
Gość
Ronin

OJ SZERA PRAWDA • Domin / 20-09-2010 18:38 / IP: 109.196.42.*
Gdy rozum śpi budzą się upiory.
Goya

WKOŃCU KTOŚ TAKI RZĄDZI JASŁEM – MŁODZI TO ODWAS ZALEŻY CZY TEN UPIUR BEDZIE RZĄDZIŁ 21 LISTOPADA NIE OLEWAJCIE WYBORÓW ZRÓBCIE WYJĄTEK I RATUJCIE NASZE MIASTO PRZED ŚMIERCIĄ – KUROWSKA I KASPRZYKOWA MUSZĄ ODEJŚĆ WIEC DOWODZIKI WŁAPKE I NA 2 MINUTY DO WYBORÓW WY CO NIGDY NIE GŁOSOWALIŚCIE A MACIE DO TEGO PRAWO

edek
Gość
edek

do domin ..zgadzam się z tobą

QilmaxeR
Gość
QilmaxeR

"Ronin "
Jesli Wiesz co Najlepsze Dla Miasta Moze nie komentuj tego tu na Forum tylko Rusz 4litery i Startuj na Wybory lol ludzie Pomyślicie zanim cos Napiszecie….:lol::lol::lol::lol::yes::yes::D:DB)B)

italart74
Gość
italart74

To jest mozliwe tylko w naszym kraju.

jasiu
Gość
jasiu

Przypominam.Wybierajcie dobrego fachowca,ale bezpartyjnego

leszcz.pl
Gość
leszcz.pl

Czapkę byś bucu ściągną w tym Świętym miejscu.Te dwa przygłupy od wielu już lat pajacują i nie ma na nich sposobu.Takimi właśnie nierozgarniętymi typami wysługują się pisiory…:lol::smilewinkgrin:

muniek
Gość
muniek

Kościół stwierdził,że nie jest stroną w sprawie krzyża.Zamknąć tego pajaca w czapce w zakładzie zamkniętym i leczyć prywatnie z pieniędzy tzw:obrońców krzyża

Patrycja!!!
Gość
Patrycja!!!

Nie moge w to uwierzyc ze tyle ludzi w Jasle jest moralnie zniszczonych,Poczekajcie jeszcze troche a oczy sie wam same otworza

Jaslanin
Gość
Jaslanin

Drodzy księża, jeżeli nie zrobicie porzadku z umysłowo chorymi pseudokatolikami to w niedługim czasie ubedzie Wam wiele owieczek. Przywołany w artykule przypadek psychopatyczny skutecznie Wam zaszkodzi w egzystencji.
A pytanie zasadnicze- gdzie w tym wszystkim jest wiara i Bóg.

ubolewacz
Gość
ubolewacz

TEGO NAWIEDZONEGO RODZICE NIE NAUCZYLI ŻE PRZED KRZYŻEM NALEŻY ZDJĄĆ CZAPKĘ ???.Wymachuje krzyżem jak cepami,liczę że nie jest poświęcony tylko sam go dla swojej potrzeby wykonał.

dz
Gość
dz

pato!

kulk a
Gość
kulk a

ośmieszacie tylko psychicznie chorych, publikując takie artykuły, a to nie jest fajne

Lord Qiuu
Gość
Lord Qiuu

nazikatolicyzm – nowy produkt polski

Całe szczęście, że coraz więcej środowisk otwarcie ich potępia

Ad
Gość
Ad

dobrze że nie wołali że to TUSK Z PUTINEM ZNOWU <lol2>

QilmaxeR
Gość
QilmaxeR

haah i co to 1 dziadek był w Dębowcu Obrońca Krzyża?:Dhahah;p

sss3
Gość
sss3

Dzięki takim "obrońcom" mogą się promować Środy, Senyszyny itp.

jasło i okolice
Gość
jasło i okolice

fanatyzm

dziadek
Gość
dziadek

zamknąć dziada do psychiatryka

mieszkaniec jasla
Gość
mieszkaniec jasla

Jeszcze powinni zabrać ze sobą Śniadka i razem z nim podpalić stodołę bo palenie opon nie jest tak efektowne jak palenie stodoły

jr
Gość
jr

Obrońcy idźcie się leczyć, to jest obsesja a nie obrona wiary. Świat się z was śmieje.

MM
Gość
MM

Pan ze zdjęcia jest co najwyżej obrońcą sznurka, opuszczanego za 3 butelki wódki od każdej pary młodych w każdą sobotę przed kościołem w Bieczu.

jasiu
Gość
jasiu

Tego dziadka i wielu innych nie nauczono,że nie chodzi o obronę krzyża "kolędowanie" pod nim,odmawianie paciorków,lecz o przestrzeganie nauk tego którego na nim ukrzyżowano.Dobrodzieje do dzieła

Pauluś
Gość
Pauluś

Przegrani I Skłóceni chcą powrotu do władzy ale naród ma już dość tych nierobów!

litość
Gość
litość

TA PSYCHOZA POWINNA BYĆ LECZONA Z URZĘDU!!!!!!!!bo jest szkodliwa i zarażliwa.

XX
Gość
XX

PORĄBANE TOWARZYSTWO !!- TRZEBA TO LECZYC ,A NIE POKAZYWAC !

a.N
Gość
a.N

Już w psychiatryku siedzią obaj.
Ale mi tam nie przeszkadzają – śmiesznie jest 😛

Close
X