Rozmaitości i ciekawostki

Oczyszczacz XIAOMI – czy warto? Jaki model wybrać?

Marki Xiaomi nie trzeba przedstawiać – producent szturmem zdobył serca i portfele Polaków, oferując świetnej jakości smartfony w rozsądnych cenach. Warto mieć jednak świadomość, że chińska firma oferuje szereg innych sprzętów przydatnych w każdym domu. Wśród nich – oczyszczanie powietrza, którym dobrze uważniej się przyjrzeć. Możemy śmiało przypuszczać, że zadziała tutaj podobny mechanizm jak w przypadku smartfonów i w dobrej cenie kupimy sprzęt, który będzie świetnie sprawdzał się na co dzień. Pora przyjrzeć się temu, co proponuje Xiaomi, by wybrać najlepszy dla siebie model oczyszczacza powietrza!

Oczyszczacz powietrza – jak wybrać?

Oczyszczacz powietrza to sprzęt, który pozwoli zadbać o zdrowie nasze i naszych bliskich. Dlatego dobrze dać sobie czas na analizę najważniejszych parametrów i dobranie odpowiedniego sprzętu, wpisującego się w nasze potrzeby oraz zakładany budżet. Także zawężając selekcję do jednego producenta, nie powinniśmy kupować oczyszczacza pod wpływem impulsu.

O tym, czy sprzęt działa skutecznie, decyduje system filtrów danego modelu. Za minimum przyjmuje się filtr HEPA oraz filtr węglowy, wiele urządzeń jest dodatkowo wyposażonych w filtr wstępny. Wszystko po to, by jak najdokładniej oczyszczać powietrze, eliminując szkodliwe cząsteczki bakterii, wirusów, smogu, alergenów.

Specyfikacja techniczna oczyszczaczy powietrza nie jest łatwą lekturą. Sporo tutaj parametrów, które mogą nic nie mówić osobie niezaznajomionej z tematem. Dlatego trzeba wiedzieć, które z nich są najistotniejsze. Nie można pominąć takich kwestii, jak:

 • rodzaje filtrów;
 • zasięg pracy oczyszczacza;
 • wskaźnik CADR, czyli tempo wymiany powietrza;
 • energooszczędność;
 • generowany hałas;
 • wygodne sterowanie;
 • tryby pracy i dodatkowe funkcje, np. nawilżania;
 • koszt i częstotliwość wymiany filtrów.

Dzięki analizie powyższych elementów, łatwiej będzie się zorientować, czy oglądany właśnie oczyszczacz powietrza będzie najlepszym modelem dla nas. Nie można pomijać również kwestii budżetowych. Dobrze już na początku założyć, ile chcemy wydać na urządzenie do oczyszczania powietrza i szukać sprzętu w tym zakresie cenowym.

Czy warto wybrać oczyszczacz Xiaomi? Polecane modele!

Wszystkie oczyszczacze Xiaomi kupimy za mniej niż 1400 zł. To bardzo dobra cena za dopracowane, elegancko prezentujące się sprzęty. Jeśli szukamy urządzenia, które łączy efektywność działania z przyjemnym dla oka designem i dobrą ceną – trudno o lepszą propozycję niż Xiaomi!

Pora przejść do polecanych modeli – oto one!

 • XIAOMI Mi Air Purifier 4 Pro EU – może oczyścić powierzchnię do 60 metrów kwadratowych, jest wyposażony w filtr HEPA, węglowy i wstępny. Ma czujnik jakości powietrza i brzydkich zapachów. Wskaźnik jakości powietrza w czasie rzeczywistym informuje o tym, jak aktualnie prezentuje się sytuacja w naszym domu. Urządzeniem łatwo sterować za pomocą aplikacji mobilnej, możemy je również aktywować głosowo dzięki kompatybilności z Asystentem Google i Amazon Alexa.
 • XIAOMI Smart Air Purifier 4 Lite – ten model wyposażony jest w takie filtry, jak omówiony wcześniej oczyszczacz, ma jednak mniejszy zasięg – do 43 metrów kwadratowych. Przypomnienie o konieczności wymiany filtrów otrzymamy na telefon dzięki dedykowanej aplikacji. Urządzenie obsługuje sterowanie głosowe. Oczyszczacz odznacza się wysoką wydajnością pracy, a przy tym – jest naprawdę cichy!
 • XIAOMI Mi Air Purifier 4 EU – to model dla osób szukających oczyszczacza o zasięgu do 48 metrów kwadratowych. Mocną stroną tego modelu, wyposażonego w filtr HEPA, węglowy i wstępny, jest cicha i efektywna praca. Pomieszczenie o powierzchni 20 metrów kwadratowych oczyści w zaledwie 10 minut! Podobnie jak poprzednie modele, jest kompatybilny z Asystentem Google i Amazon Alexa.

Oczyszczacze Xiaomi w sklepie MediaMarkt są chętnie wybierane przez fanów marki – i nie tylko! To sprawdzona propozycja dla wszystkich, którzy szukają dobrego oczyszczacza powietrza w rozsądnej cenie!

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x