Rozmaitości i ciekawostki

Panele akustyczne – czy mogą posłużyć jako dekoracja?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy panele akustyczne mogą służyć również jako dekoracja? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, warto sprawdzić po co w ogóle są one wykorzystywane we wnętrzach. Ich głównym zadaniem jest polepszenie akustyki danego pomieszczenia, dlatego bardzo chętnie wykorzystywane są w studiach nagraniowych, w salach koncertowych, w kinach, czy też w aulach wykładowych, gdzie dźwięk naprawdę ma znaczenie. To tylko przykładowe miejsca, w których z powodzeniem można wykorzystać takie panele, a starannie dobrane mogą spełniać kilka funkcji na raz, w tym również funkcję dekoracyjną. To idealne połączenie dla wielu osób.

Panele akustyczne – czy mogą posłużyć jako dekoracja?

Czym są i jak zbudowane są panele akustyczne?

Panele akustyczne to dedykowane elementy wystroju, które można umieszczać na ścianie lub na suficie pomieszczenia. Ich głównym zadaniem jest polepszenie akustyki wnętrza oraz sprawienie, że dźwięk rozchodzący się w nim będzie wzmocniony. Najczęściej składają się z dwóch podstawowych elementów, a ich konstrukcja wzajemnie się uzupełnia. Z jednej strony mamy do czynienia z absorberem dźwięku, których pochłania dźwięki przychodzące. Może on być zbudowany z pianki lub wełny akustycznej lub z materiałów im pochodnych. Absorber połączony być musi z dyfuzorem dźwięku, którego zadaniem jest jego rozpraszanie. Element ten powstaje między innymi z płyty meblowej lub ze sklejki. Tylko w takim połączeniu możemy mówić o panelu akustyczne, a wymienione elementy używane osobno, również można bez problemu kupić w renomowanych sklepach ze sprzętem muzycznym.

Dlaczego postawić na dekoracyjne panele akustyczne?

Dekoracyjne panele akustyczne to połączenie nie tylko funkcjonalności, ale również estetyki. Z powodzeniem mogą spełniać funkcję klasycznych obrazów lub innych ozdób ściennych, co jest ich dodatkowym atutem. Z jednej strony zadbają o akustykę pomieszczenia, a z drugiej strony wpłyną również na komfort przebywania w nim oraz bezpośrednio na samopoczucie nasze, naszych gości lub artystów. Panele takie mogą być wykorzystywane zarówno w przestrzeniach komercyjnych oraz w domowym zaciszu, na przykład w salonie lub w sypialni. Dużym powodzeniem cieszą się panele 3D o ciekawej fakturze oraz panele, które pokryte są efektownymi grafikami na płótnie. W zależności od wielkości pomieszczenia, panele akustyczne dekoracyjne mogą być wykorzystywane w większych kompletach oraz pojedynczo i w dużej mierze zależy to od naszej koncepcji aranżacyjnej.

Połączenie funkcjonalności i estetyki w panelach od Addictive Sound

Kluczem w wyborze dobrych paneli akustycznych jest postawienie na ich wysoką jakość. Gwarantują ją zakupy w profesjonalnym sklepie ze sprzętem do pomieszczeń nagraniowych, na przykład w Addictive Sound, którego ofertę można sprawdzić na stronie Addictive Sound. To miejsce, w którym przygotowano szeroką ofertę paneli akustycznych oraz dodatków do nich. Produkty te stworzono z myślą o zaspokojeniu potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Produkty od Addictive Sound to nie tylko skuteczne narzędzia do polepszenia akustyki wnętrz, ale również unikalne dekoracje, które sprawdzą się również w biurach oraz w domowym zaciszu. To aspekt, na który coraz częściej zwracają uwagę klienci, dlatego oferta dostępna na stronie sklepu. wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom. Poza panelami akustycznymi znajdziecie tam również pułapki basowe Bass Trap, dyfuzory, płyty akustyczne oraz absorbery

Artykuł zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x