Rozmaitości i ciekawostki

Paysafecard – czym jest i gdzie kupić?

Paysafecard stale zyskuje na popularności dzięki swojej funkcjonalności oraz łatwości użycia. Na czym polega ta metoda płatności i jak z niej skorzystać?

Paysafecard – co to takiego?

Paysafecard to bardzo nowoczesna i do tego w pełni bezpieczna metoda płatności w sieci, określana także skrótem PSC. Zasada działania i funkcjonowania PSC jest zbliżona do metody prepaid, znanej np. z telefonii komórkowej. Paysafecard doładowanie, czyli inaczej kupon PSC, to po prostu karta przedpłacona na ustaloną kwotę, za pomocą której można dokonywać różnorodnych transakcji w internecie. Zasadniczą zaletą Paysafecard, a także przewagą nad innymi metodami płatności w sieci, jest fakt, iż do korzystania z PSC nie jest wymagane posiadanie konta w banku czy karty płatniczej. Z tego też powodu z powyższego rozwiązania bardzo często korzystają osoby, które nie chcą podpisywać umów z żadnym bankiem lub po prostu chcą zachować poufność tego typu danych i wolą nigdzie ich nie udostępniać.

To jednak nie wszystko – Paysafecard to także wysokie bezpieczeństwo wszystkich zawieranych transakcji. Dzięki PSC korzystasz wyłącznie z przedpłaconych środków, a więc kwoty, którą już wpłaciłeś – masz więc pełną swobodę jej wykorzystania. Ponadto nad prawidłowym działaniem systemu czuwa szereg technologii i zabezpieczeń. Paysafecard można wykorzystać w większości sklepów i serwisów internetowych, za jej pomocą zapłacisz także za usługi sieciowe i wiele innych.

Gdzie kupić paysafecard?

Do korzystania z systemu PSC niezbędne jest paysafecard doładowanie, pojawia się zatem pytanie – gdzie kupić paysafecard? Rozwiązanie to staje się coraz powszechniejsze, stale też rośnie liczba punktów, w których można kupić paysafecard absolutnie bez żadnych problemów. Kupony PSC dostępne są m.in. w dużych marketach, kioskach, sklepach z elektroniką czy na stacjach benzynowych, a coraz częściej pojawiają się także w różnych sieciach spożywczych. To znakomite udogodnienie, które pozwala na łatwiejszy i szybszy dostęp do PSC oraz zakup właściwego kuponu.

Decydując się na Paysafecard, doładowanie można nabyć w jednej z następujących wartości:

  • 20 zł,
  • 30 zł,
  • 50 zł,
  • 100 zł,
  • 300 zł.

Dzięki temu każdy może wybrać wariant, który najbardziej mu odpowiada. Wystarczy zdecydować jakiej wartości kuponu się potrzebuje i następnie nabyć Paysafecard. Doładowanie od razu umożliwia swobodne zakupowy produktów lub usług w sieci. Na samym kuponie PSC najważniejszy jest natomiast specjalny kod PIN. Ten ciąg liczb należy wprowadzić podczas dokonywania zakupów, pozwala on na sfinalizowanie transakcji bez konieczności posiadania konta bankowego lub karty płatniczej. Paysafecard to rozwiązanie niebywale praktyczne i wciąż zyskujące na popularności, które gwarantuje bezpieczne płatności w sieci. Warto sprawdzić PSC, jeśli nie masz konta w banku lub chcesz zachować poufność tego typu danych i nie masz zamiaru udostępniać ich w internecie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x